Naslibovali jste hory doly a nic. Lžete, řeči o lítosti si odpusťte, píše Maláčové majitelka restaurace 

Ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová (ČTK)

Ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová | FOTO: ČTK

Vláda se neustále prezentuje tím, jak pomáhá podnikatelům, které zasáhla opatření, spojená s koronavirovou pandemií. Chlubila se i Jana Maláčová, která na sociálních sítích vyzdvihovala, jak její ministerstvo přes podpůrné programy vyplácí náhrady zoufalým živnostníkům. Zřejmě nečekala, že zareaguje i někdo, koho zavřená provozovna dostala do kritické situace, a popíše, jak se věci mají ve skutečnosti.

To se ovšem stalo ve chvíli, kdy na facebook napsala Jana Šťastná. Majitelka známé pražské restaurace U Zpěváčků pěkně od plic Maláčové řekla, co má na srdci. Rozhodně se nejednalo o slova díků. Zavřeli jste mi restauraci. Na jaře naslibovali hory doly, skutek utek, píše podnikatelka. 

()

Nájem 106 000 korun, zaměstnanci, spousta vyhozeného jídla, protože jste zavřeli ze dne na den bez varování. V létě jste mi dali slevu na odvodech, tou dobou jsem byla už cca 500 000 v minusu. Zpozdila jsem se s platbou odvodů, protože jsem na to prostě neměla. Nekradu, musela jsem si opět půjčit, což není hned, vzpomíná Šťastná.

Brzy ovšem přišla další rána. Na podzim, pěkně po volbách, jste mi opět zavřeli provoz, což je jediná moje možnost obživy, a zároveň poslali složenku na skoro 50 000,- plus penále, píše majitelka restaurace. Psala jsem Vám dopis, kde jsem popisovala svou situaci. Ani jste se neobtěžovala si dopis přečíst. Nějaká Vaše podržtaška mi odpověděl – je nám líto, zaplaťte. Zažádejte o splátkový kalendář, pak ale už nedostanete ani korunu, protože dlužníci nemají nárok na nic. Asi jsem měla jít vykrást banku, nebo nevím, dodává s tím, že ani další informace ministryně práce a sociálních věcí nekorespondují se skutečností. 

V televizi jste tvrdila, že se jedná o jedince, maximálně desítky firem. Jenom moje referentka má takových firem přes 200! Těch referentek je tam přesně tolik, kolik má abeceda písmen. A to je pouze jeden úřad! Takhle Vy lžete! Tyhle kecy o lítosti si nechte pro sebe. Laskavě! ukončila svůj vzkaz Jana Šťastná.

Ze situace je skutečně nešťastná, navíc jí vadí, že politici překrucují pravdu. Oni říkají, jak nám pomáhají, přitom opak je pravdou, řekla podnikatelka deníku FORUM 24.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]