Navalného přemístili do mučírny nemocničního typu, kde z lidí dělají invalidy

Alexej Navalnyj po svém uvěznění. (Alexej Navalnyj/instagram.com/navalny/)

Alexej Navalnyj po svém uvěznění. | FOTO: Alexej Navalnyj/instagram.com/navalny/

Pokud by se snad někdo zaradoval, že se Alexej Navalnyj konečně ve svém špatném zdravotním stavu dostal do nemocnice, raduje se předčasně. Ilja Jašin, ruský opoziční politik, aktivista a blogger popisuje, v čem je to ve skutečnosti špatná zpráva.

Na svém facebooku Jašin píše:

Situace kolem Navalného je napjatá až na samou hranici. Ten člověk je jednoduše zabíjen za mřížemi a pozornost celého světa je upřena na jeho osud, a to bez nadsázky. Alexej na obálkách největších médií. Lidé se chystají jít ven. Šéfové zahraničních vlád veškeré kontakty se svými ruskými kolegy směřují k tématu Navalný.

FORUM 24 (archiv)

Úkolem Kremlu je tuto intenzitu snížit. Udělat to tak, aby si každý oddechl.

A dnes jsme dostali zprávu, že Navalnyj byl převezen do nemocnice. Uklidněte se, říká se nám, všechno s ním bude v pořádku. Léčíme, nenecháme ho zemřít. Na pozadí beznadějné hrůzy posledních dnů chci tolik dobrých zpráv, že i moje první reakce byla radost.

Ale po titulcích jsme všichni začali číst podrobnosti a radost ustoupila ještě větší hrůze.

Ukázalo se, že Alexeje nepřevezli do regionální nemocnice, ani do speciální nemocnice pro odsouzené. Je umístěn ve vězeňské nemocnici na území kolonie.

Ukázalo se, že civilní lékaři ho nikdy nesměli vidět. A vězeňští lékaři v této kolonii se podle svědectví ostatních odsouzených sami s potěšením účastní mučení odsouzených. Pokud jde o sadismus, často dávají šance běžným bachařům.

Ukázalo se, že Navalnyj byl v zásadě přemístěn z drsné kolonie do mučírny nemocničního typu, kde z lidí dělají invalidy. I přes šťastné titulky na zpravodajských kanálech tedy není důvod být šťastný. Opak je pravdou: Navalnyj je stále ve smrtelném nebezpečí. Alexej musí být zachráněn.

Tolik ruský opoziční politik a bloger. My teď u nás žijeme aférou s činností ruských agentů, kteří tu mají na svědomí teroristický útok, dva mrtvé a miliardovou škodu. Stejně jako tohle řádění u nás je i pronásledování Navalného jedna z mnoha ukázek, s kým máme tu čest. A komu u nás posluhují i někteří lidé v nejvyšších politických funkcích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]