Navalnyj uvedl, že byl v nové kauze obviněn z vytvoření extremistické skupiny

Alexej Navalnyj (ČTK)

Alexej Navalnyj | FOTO: ČTK

Vězněný ruský opoziční politik Alexej Navalnyj na sociálních sítích napsal, že byl obviněn v novém případu ze založení extremistické skupiny. Za to mu hrozí 15 let ve vězení.

„Ukazuje se, že jsem vytvořil extremistickou skupinu s cílem podněcovat nenávist vůči státním úředníkům a oligarchům,“ uvedl na twitteru Navalnyj, přední kritik režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

(Týdeník FORUM)

Letos v březnu byl Navalnyj odsouzen k devítiletému trestu za podvod a pohrdání soudem. Ještě dříve mu justice vyměřila 2,5 roku vězení kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru.

„A když mě poslali do vězení, byl jsem kvůli tomu naštvaný (já blázen) a vyzval jsem k uspořádání shromáždění. A za to mi mají přidat dalších až 15 let k mému současnému trestu,“ napsal dnes Navalnyj.

Minulý týden soud zamítl odvolání Navalného proti devítiletému trestu.

Kritik ruského režimu se předloni několik měsíců zotavoval v Německu z otravy, kterou podle západních laboratoří způsobila bojová látka ze skupiny novičok. Navalnyj z otravy obvinil Kreml, ten nařčení odmítl a zpochybnil i samotný fakt otravy, potvrzený západními experty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články