Návrat inkvizice. Lipovská veřejně poškozuje ČT

twitter/@petrholy

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý | FOTO: twitter/@petrholy

Slečna Lipovská má smůlu. K hrudi ji totiž přivinula církev, která se už sedm set let distancuje od inkvizice. A právě její ovečka je jako doma v odhalování kacířů. I čarodějnické procesy jí jdou jako po másle. Že účel světí prostředky a podle momentální potřeby ohne klidně i desatero, ukazuje v Radě České televize. 

V sérii vyslovených lží a manipulací s fakty o veřejnoprávní televizi, které v roli virtuální hrdinky pravidelně servíruje sociálním sítím a šíří je spolu se svojí bytnou Janou Bobošíkovou skrze ulhaná videa, spoléhá na krytí z Hradu, z ANO a od nácků ve sněmovně. Případné neshody s Bohem jí vyžehlí sám kardinál: „Hana Lipovská byla navržena z důvodu znalosti jejího rodinného a odborného zázemí, když mi byla osobně známa. Je známa jako praktikující katolička a ekonomka, která má integrální svědomí“, prohlásil bohorovně Dominik Duka, aniž by se nad tou spouští, kterou veřejnoprávní televizi nominací Lipovské do rady způsobil, aspoň uzarděl.

archiv

Záplava systematických manipulací, kterých se Hana Lipovská dopouští takřka s každou schůzí Rady ČT a poté na sociálních sítích, má přitom stále stejný scénář. Zjevné zhůvěřilosti, které si tam i přes konkrétní důkazy a argumenty vedení televize o pravém opaku jejích tvrzení nechává odhlasovat prorežimním výsadkem od Matochy až po Veselého včetně bezcharakterních přeběhlíků, kteří kvůli znovuzvolení do rady letos v květnu bryskně převlékli kabáty, Lipovská veřejně prezentuje jako svá vítězství a famózní úspěch. Za potlesku virtuální rudohnědé klaky, kterou fakta ani zbla nezajímají.

Jakkoliv má radní Lipovská na kontě další odporné kousky včetně pokusu o nezákonný zásah do obsahu reportáže ČT o utajené židovské oběti lidické udavačky a roli Bobošíkové v celé kauze, iniciaci nezákonného odvolání dozorčí komise či soustavnou administrativní šikanu generálního ředitele atd., tento týden se obzvlášť vyznamenala. Biblickým zvoláním „Budiž světlo“ totiž na facebooku spustila další smršť manipulací s cílem zavděčit se svým řídícím důstojníkům v politice a vyvolat další vlnu primitivní nenávisti vůči České televizi. 

Zjevně v naději na odhalení tajné papalášské akce špiček ČT kdesi v horách, to vše za nouzového stavu, totiž vytáhla na schůzi televizní rady smlouvy na horské ubytování skupiny osob s plnou penzí a hned se svým hrdinstvím pochlubila na sociálních sítích. Ve chvíli, kdy ČT na obrazovkách bez výjimek informuje o tajné hotelové trachtaci poslance ANO Hniličky, místopředsedy Rady ČT Šlégra a dalších tuzemských prominentů, by radní ČT ráda získala vděk Babiše i Zemana. Proto taky v radě protlačila úkol pro dozorčí komisi. Ta má fofrem prověřit, „ze kterého zdroje byly náklady hrazeny, jak byli účastníci vybíráni a která část veřejné služby byla realizací smluv naplněna“.

YouTube/XTV

Zápal Lipovské pro třídní boj s institucí, kterou její Bobošíková nenávidí už od dob televizní krize, tu přitom kalí nezačerněný text ve smlouvě: „…pro celkem 30 osob (z toho 25 dětí ve věku 7 až 15 let a 5 dospělých osob, členů výchovného personálu) (dále jen »ubytované osoby«) včetně jejich stravování“. Že pro samou nedočkavost další děkovačky na kafi u Zemana tatáž „kontrolorka“ přehlédla, že jde o smlouvy na každoroční zimní tábor dětí televizních zaměstnanců, kteří navíc za ubytování a stravu svých ratolestí platí, přičemž ČT na ně přispívá ze sociálních nákladů a jde o akci s dlouhodobou tradicí, garantovanou kolektivní smlouvou s odbory, je typickou ukázkou mystifikací, které teď v Radě ČT za peníze koncesionářů frčí. 

Nevyjde ale ani ubohá snaha slečny Lipovské nachytat ČT ve zmíněných smlouvách na nerespektování nouzového stavu. „Obě smlouvy byly shodně podepsány 18. prosince 2020, tedy v době, kdy byl již vyhlášen zákaz ubytování v hotelích,“ jede hejty  na „sockách“ Lipovská. A zase lež jako věž. Smlouva totiž obsahuje zcela transparentní ujednání, že neuskuteční-li se zimní tábor kvůli pokračování pandemie, ČT nezaplatí… vůbec nic. 

Povedená je pak také snaha Hany Lipovské prosadit skrze Radu ČT zveřejnění platů moderátorů televize „po vzoru BBC“. Populistická sázka na českou závist je u okázalé křesťanky vskutku mimořádný hnus. Že po příchodu nového ředitele Tima Daviho, manažera bez jakékoliv novinářské minulosti, zato s politickou zkušeností místopředsedy oblastní asociace Konzervativní strany, má BBC prokazovat nestrannost, aby uspokojila vládnoucí Johnsonovy konzervativce, ale nedotkla se přitom liberálů, byly zveřejněny mnohamilionové platy moderátorských hvězd oproti jejich směšnému zlomku u moderátorů a reportérů v ČT, Lipovská záměrně nezmiňuje. Nehodí se jí to do krámu.

Ohánět se v Radě ČT BBC, kde se nový šéf s politickou minulostí konzervativního funkcionáře a pod pohrůžkou Johnsonova konzervativního kabinetu, že zruší současný systém financování BBC, hodlá zaměřit ausgerechnet na změny ve zpravodajství, je chucpe. Johnsonova vláda totiž zpravodajství ostře kritizuje a ministři dokonce bojkotovali publicistické pořady i účast na televizních rozhovorech. Zda s tím má něco společného i Davisův zákaz uveřejňování politických názorů a postojů novinářů na sociálních sítích pod záminkou jejich nestrannosti, můžeme jen spekulovat. Lipovská tu jen poplatně odezírá tajná přání Babiše a Zemana, navíc v naprosto nesrovnatelných podmínkách a reáliích, a manipuluje polovičatými informacemi.

„Jsem ráda, že jsou tady i lidé jako radní Lipovská, inteligentní a skromní,“ pochvaluje si na twitteru poslankyně ANO Barbora Kořanová. A pak se divme. Aktivní hlupec prý bývá horší než třídní nepřítel. Něco na tom bude…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner