Návratem do Manchesteru by Ronaldo skončil. Juventus ale potřebuje peníze 

Cristiano Ronaldo. (commons.wikimedia.org/Anton Zaitsev)

Cristiano Ronaldo. | FOTO: commons.wikimedia.org/Anton Zaitsev

Spojení Cristiano Ronaldo a Manchester United před lety fungovalo skvěle. Právě v dresu anglického týmu a pod vedením Sira Alexe Fergusona se z portugalského fotbalisty stala hvězda světového kalibru. Jak se nyní ukazuje, nemusí být představa Ronalda v rudém dresu pouze vzpomínkou, ale velmi brzo opět aktuálním stavem. Juventus, kde útočník nyní hraje, totiž nutně potřebuje šetřit a odlehčení od mzdy CR7 by mu to velmi usnadnilo. Návrat na Ostrovy by ovšem byl jedním z nejhorších Ronaldových rozhodnutí.

Ne snad proto, že by Portugalec v pětatřiceti už nestíhal tempo Premier League, ale z důvodu současné krize United. Dříve dominantní anglický klub se již několik let nachází v krizi, z níž neumí najít východisko. Současná čtrnáctá pozice v tabulce je toho jasným důkazem. 

Když se k tomu přičte stále rozviklaná židle pod trenérem Ole Gunnarem Solskjaerem, nedá se hovořit o pohodové atmosféře, do níž by měl přijít jeden z nejkvalitnějších hráčů světa. Jak se totiž Ronaldo přesvědčil už v Juventusu, když vám to s parťáky na hřišti nesedne, můžete být sebelepší, ale získávání trofejí pro vás bude pořádná fuška.

Eric Drooker

Serii A sice Stará dáma opět ovládla, ale pouze jednobodový náskok na druhý Inter byl varováním. I nečekané vypadnutí v osmifinále Lize mistrů s Lyonem fanoušci těžko vstřebávali. Přišla změna trenéra, která se však zatím neprojevila tak, jak si majitelé turínského klubu přáli. Juve je páté, na vedoucí AC Milán ztrácí čtyři body. Velkou měrou to zapříčinila i nepřítomnost Ronalda, který musel kvůli koronaviru pobývat v domácí karanténě a nemohl tak týmu pomoci. Přeci jen, v 94 zápasech, v nichž Cristiano oblékl dres Staré dámy, dokázal nastřílet 71 branek a na dalších 19 přihrál, takže je stále nepostradatelný. 

Juventus ovšem potřebuje hodně šetřit a plat kolem třiceti milionů eur ročně by rád přestal vyplácet. Proto údajně začala intenzivní jednání, po jejichž skončení by měl portugalský fenomén opět ukázat nový dres, v němž bude nastupovat. Kromě spekulací o přesunu do PSG, kde by Ronaldo, spolu s Neymarem a Mbappém utvořil nejsilnější útok světa, se hovoří především o Manchesteru United.

Není divu. Red Devils znamenali v kariéře CR7 velmi důležitou roli a vztah hráče s klubem je na brilantní úrovni. Navíc se nabízí velmi otřepaná fráze o uzavření pomyslného kruhu, k němuž by fotbalistovým návratem na Old Trafford došlo.

O výhodách pro United není třeba vůbec diskutovat, pochybné to je ovšem v případě prospěchu samotného fotbalisty. 

Eric Drooker

Manchester skutečně není v situaci, kdy hledá jednoho hráče, byť Ronaldových kvalit, který by ho vystřelil zpět do nejvyšších pater evropského fotbalu. Svým způsobem by se jeho situace dala přirovnat k té, kterou prožíval Eden Hazard v Chelsea. Sám jako brilantní hráč nedokázal bez kvalitních spoluhráčů dlouhodobě držet londýnský klub na vrcholu.

Pro Ronalda by tak návrat “domů” mohl mít zcela opačný efekt, než v který by doufal. Fanoušci jsou naštvaní a od světové hvězdy by možná čekali víc, než by dokázala nabídnout. Vždyť v United dokázali zabít talent i takového plejera, jakým je Paul Pogba. Proč by měl Cristiano dopadnout jinak?

Je jasné, že v Juventusu už se CR7 dlouho neohřeje. Možná by však bylo lepší, pokud by místo pocitů raději zvolil rozum a vybral klub, s nímž ještě může slavit velká vítězství a získávat poháry. Nemusí to být v Paříži, ale právě tam by trofej pro vítěze Ligy mistrů dokázali ocenit jakkoliv. Včetně vyplacení královského platu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články