Návštěva čínského prezidenta II: Tvrdíkova komora si zabírá prostranství kvůli česko-čínskému fóru

Petr Zewlakk Vrabec

Před několika měsíci navštívil Prahu čínský prezident, což provázelo mnoho vypjatých situací. Čínští vítači napadali české občany, policisté zasahovali proti lidem, kteří vyvěšovali tibetské vlajky, a na mnoha prostranstvích nebylo možné proti prezidentovi demonstrovat, protože si je dopředu zamluvila komora největšího čínského spojence Jaroslava Tvrdíka. Jak se zdá, situace by se mohla opakovat při pořádání v pondělí začínající akce China investment forum.

Na webu pražského magistrátu je například ohlášeno shromáždění na Slovanském ostrově, který má zaplnit 700 podporovatelů česko-čínského fóra od 12 do 21 hodin. To odstartuje v Paláci Žofín galavečeří.

Samotné fórum bude probíhat v úterý na Pražském hradě pod záštitou prezidenta Miloše Zemana. Hradčanské náměstí si ale zamluvila aktivistka Kateřina Kudláčková, která chystá demonstraci proti porušování lidských práv v Číně. Pokud si tedy Tvrdíkova komora zařídila nějaké vítače, mohou dorazit buď od osmi do tří odpoledne nebo po šesté hodině večerní. Je tedy možné, že se s demonstranty za lidská práva střetnou.

Podle serveru Aktuálně.cz ale komora, stejně jako společnost CEFC, jakékoli kroky popírá.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner