Návštěva očaře zachránila muži život. Odhalila totiž obří nádor na mozku

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

O velkém štěstí může hovořit muž, který si zašel na rutinní oční test. Díky němu se totiž odhalilo, že se v jeho mozku nachází nádor velikosti tenisáku. Ten muži, podle The Daily Mirror, způsoboval deprese a změnil jeho osobnost.

David Powell se k optikovi vydal po šesti letech. Místo tradičního vyšetření ovšem následoval převoz do nemocnice. Optometrista totiž zjistil, že v zadní části oka něco není v pořádku. 

„Oba Davidovy optické nervy byly opravdu oteklé a žíly byly přeplněné. Byl to jeden z nejhorších případů, jaké jsem v mé kariéře viděl,“ vzpomíná optik Maurice Slack s tím, že ho překvapila absence rozmazaného vidění, nebo bolestí očí.

Pětapadesátiletý Powell byl ihned převezen do nemocnice. Hned druhý den podstoupil jedenáctihodinovou operaci, při níž mu odstranili nádor o velikosti tenisového míčku.

„Bylo mi řečeno, že tam byl dlouho. Vysvětlilo to, proč si moje rodina všimla změny mé osobnosti v předchozích dvou letech,” říká David. „Bojoval jsem také s úzkostí a depresí. Lékaři mi řekli, že to mohlo být následkem nádoru a místa, kde se nacházel,“ dodává.

„Chci poděkovat svému neurochirurgovi, který spolu se svým týmem odvedl neuvěřitelnou práci a pomohl mi zachránit život,” uvědomuje si vděčný muž.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články