Ne vlastizrádcům: Lidé budou demonstrovat proti Zemanovi i Ovčáčkovi

Demonstrace  (Nicola Zörkler)

Demonstrace | FOTO: Nicola Zörkler

S postupným uvolňováním vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19 se začíná probouzet i občanská společnost. Znamená to také demonstrace – ta první se bude konat 2. června od 17.00 na pražském Hradčanském náměstí a pořádá ji iniciativa Masaryk.

Nechceme a nemůžeme dále nečinně přihlížet neustálému vzdalování naší země od ideálů Listopadu. Aktivitám nejen některých politiků, ale i subalterních úředníků, z nichž některé hraničí s vlastizradou, nejsou-li již za tou hranicí,“ píší organizátoři v narážce na jednání prezidenta Miloše Zemana, jeho kancléře Vratislava Mynáře nebo mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Petr Pavel (Roman Černý)

Právě prezident je příčinou toho, že se protest koná u Pražského hradu. „Proto jsme se rozhodli pro demonstraci na Hradčanském náměstí, kde jsme měli naše dva protesty minulý rok. Tuto demonstraci pořádá výhradně iniciativa Masaryk bez spolupráce s jakoukoliv jinou skupinou či politickou stranou. Vítáni jsou všichni, kdo sdílejí hodnoty T. G. Masaryka a Listopadu 1989,“ stojí na stránce facebookové události.

Na dvouhodinovém setkání promluví podle aktivisty Fedora Bruotha například Martin Vadas, senátoři David Smoljak a Václav Láska, filozof Václav Němec nebo bývalý europoslanec Pavel Svoboda.

Sdružení Masaryk o sobě podle dostupných informací uvádí: „Iniciativa na podporu hodnot demokracie vytvořila tuto stránku, aby informovala o svých stanoviscích a o připravovaných i uskutečněných aktivitách. Postupem času by snad mohla být otevřena i pro diskuze na téma demokracie. Zatím však s tím nepočítáme, protože tomuto účelu je věnováno více stránek a skupin.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner