„Nebabišův“ Hartenberg koupil v Hradci další zdravotnické zařízení

(Facebook)

Královéhradeckou Hepato-Gastroenterologii HK, která se zaměřuje na nemoci jater a zažívacího ústrojí, koupila skupina FutureLife, jež je součástí investičního fondu Hartenberg. Ten spadá pod firmu SynBiol, která dříve patřila vicepremiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi. Po přijetí zákona o střetu zájmů její akcie vložil do jednoho ze dvou svěřenských fondů. Podrobnosti transakce, která se týká zařízení v Hradci Králové, ani jedna ze stran nezveřejnila, uvedl server E15.

„Společnost bude fungovat nadále samostatně, pouze využije synergií našeho holdingu,“ sdělila serveru Markéta Klucová z vedení FutureLife.

Hepato-Gastroenterologie HK vlastní i desetinu Hradecké polikliniky III, kde provozuje své ordinace. FutureLife ambulance koupil před třemi týdny od dvou lékařů, kteří v nich zároveň pracují, píše E15. V Hradci už vlastní FutureLife také kliniku Sanus zabývající se asistovanou reprodukcí, gynekologií, urologií a plastickou chirurgií.

Hepato-Gastroenterologie HK má zhruba osmnáct zaměstnanců a v roce 2015 vykázala obrat 40 milionů korun, uvádí E15.

FutureLife působí v osmi českých městech a rovněž na Slovensku, v Irsku a Velké Británii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]