Nebaví vás ekonomie, ale chcete ji pochopit? Zkuste tuhle knihu

Odhalená ekonomie (FORUM 24)

Odhalená ekonomie | FOTO: FORUM 24

Na e-shopu FORUM nyní najdete jedinečnou knihu Charlese Wheelana s názvem Odhalená ekonomie. Je to patrně po letech první kniha na toto téma, nad níž laik nezačne zívat hned po třetí stránce. Objednat si ji můžete ZDE.

Charles Wheelan čtivě a srozumitelně vysvětluje ne vždy jednoduché ekonomické jevy a zákonitosti. Dozvíme se, proč i dobře míněné zásahy ve prospěch neprivilegovaných mohou napáchat více škody než užitku. Bude nám jasnější, jaká je role vlády, regulátorů, centrální banky, co to je ono záhadné „kvantitativní uvolňování“.

V knize najdeme výklad o hodnotě informací i lidského kapitálu a jeho vztahu k produktivitě. Pochopíme lépe daně i jak se navzájem ovlivňují ekonomika s politikou. Řada možná dosud záhadných termínů se nám stane srozumitelnější. Nevtíravě se seznámíme s přínosy nedávných ekonomických nobelistů a za co si cenu zasloužili.

Autor se s úspěchem vyhýbá ekonomickým předsudkům a klišé. Duchaplné, zajímavé čtení a velmi dobrá investice. Což je pro svět ekonomie jistě smysluplná součást. Navštivte e-shop FORUM a kupte si Odhalenou ekonomii i další zajímavé čtení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]