Nebetyčná drzost: trestní oznámení Chcíplého PSA na Víta Rakušana

Demonstrace proti pandemickému zákonu (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Demonstrace proti pandemickému zákonu | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

V úterý přinesla Česká televize šokující informaci, že ministra Rakušana prověřuje policie. iDnes k tomu dodává: „Policie začala prověřovat, jestli se ministr vnitra Vít Rakušan jako někdejší kolínský starosta nedopustil porušení povinnosti při správě cizího majetku. Trestní oznámení na Rakušana podala loni v prosinci iniciativa Chcípl PES.“ Ano, čeština zná frázi „zloděj volá, chyťte zloděje“. Ale to, že chcíplí psi podávají na někoho trestní oznámení, je už moc. Chucpe. Drzost. 

Byl jsem převlečen za brouka kůrovce a v ruce jsem třímal plakát, že mám plné právo sežrat šumavské smrky. Vstoupil jsem, doprovázen kameramanem, do Sněmovní ulice – chtěl jsem tam osaměle demonstrovat za práva brouků. Okamžitě u mě byl uniformovaný policista a sdělil mi, že v „ochranné zóně“ kolem poslanecké sněmovny se demonstrovat nesmí. Vytáhl jsem tablet a požádal ho,  ať mi na mapě ukáže, kde nejblíže tedy demonstrovat mohu. Ukázal – a bylo jasné, že to nemá cenu. Bylo to až na konci Malostranského náměstí, chodci by vůbec nechápali, že demonstruju před parlamentem. Zvážil jsem situaci a nacpal transparent do popelnice. „Teď už nedemonstruju, a jak jsem oblečenej, je moje věc!“ řekl jsem i já rezolutně, a on souhlasil. Rozešli jsme se jako přátelé. Zákony se holt dodržovat musí.

(Týdeník FORUM)

Pro chcíplé psy zákon neplatí?

Šel jsem z rehabilitace a byl krásný letní den, kdy – poté, co mi na rehabilitaci srovnali obratle – jsem se cítil na krátkou procházku z kopce. Tehdy jsem na ně narazil poprvé. Kráčel jsem dolů Nerudovkou, prošel náměstíčko, kde je vchod do svatého Mikuláše, a najednou jsem stál před davem. Dav se pokoušel prorazit skrze úzkou uličku vlevo – uličku, která vede přímo k parlamentu. Byla to demonstrace se vším všudy, plakáty, vlajky, transparenty, stovky lidí v zóně, kde se demonstrovat nesmí – a těžkooděnci měli plné ruce práce, aby dav k parlamentu neprorazil. Prošel jsem k tramvaji za nimi, s černými brýlemi a rouškou, protože jsem viděl, že jde do tuhého. Mezi demonstranty byla kvanta jedinců s příznaky větší či menší asociálnosti a odznaky všech možných ultrapravicových a antivakcinačních skupin, co jich je. Demonstrace byla v zóně, kam mne policie demonstrovat nepustila.

A od té doby pokaždé, když jedu přes Malou Stranu, koukám, zda tam budou. Většinou ano – desítky, někdy stovky či na větších akcích malé tisíce antivaxerů v těch místech demonstrují. Opakovaně jsem mezi nimi viděl náckovskou symboliku. A opakovaně jsem si pokládal otázku, čím se asi živí, že na ty demonstrace mají pořád čas.

Vrazi proti vakcinaci

Ve středu 3. února od rána opět demonstrovali odpůrci novely pandemického zákona, o které jednala dolní komora parlamentu. Akci pořádanou hnutím Chcípl PES zdobilo na jednom z transparentů heslo cedule s heslem „Sperma neočkovaných mužů bude nový bitcoin“. Fotografie v iDnes ukazuje, že na demonstraci zavlála vlajka Dělnické strany sociální spravedlnosti, následnice Dělnické strany, rozpuštěné soudem pro – jemně řečeno – blízkost k neonacismu.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Šéf zakázané Dělnické strany Tomáš Vandas je šéfem i nástupnické partaje, DSSS. Náckové jsou nyní i proti očkování – a to i ti nejhorší, co u nás máme. Chcípl PES a jeho akce se těší jejich plné podpoře. Vlastimil Pechanec, který zavraždil z etnické nenávisti Roma Otu A., už je zase na svobodě. Nijak netají, že by za chcíplé psy i dýchal.

Pechanec 3. února sdílí na facebooku článek ze Seznamu Zpráv „Chcípl PES chystá generální stávku. Kdo jsou lidé, kteří se neštítí šibenic“. A připisuje: „Článek na politickou objednávku, plný lží a polopravd. Nezapomněli ani na mojí osobu, dokonce i s nadpisem jednoho z odstavců. Když autor si očividně ani nezjišťoval přesné informace o lidech.“

Dvě hodiny poté sdílí video z demonstrace u poslanecké sněmovny, kde se antivaxeři pokoušeli probít do sněmovny jako jejich američtí kolegové, a dopisuje: „Na tomto záznamu z demonstrace proti novele pandemického zákona před poslaneckou sněmovnou, 1. 2. jde v době 5:50 a déle, vidět zastánce nelegálních imigrantů, aktivista komunistického hnutí Antifa a fotograf levicově extrémistického serveru Alarm cz, Petr Vrabec, jako aktivní provokatér, co uráží všechny okolo a také je napadá. Incident jsem viděl a jeho jsem poznal zcela nepochybně. To jenom pro informaci, kdo to vyprovokoval. Bez náhubku jde krásně poznat.“

Takže vrah Pechanec denuncuje fotografa, který vyfotil, jak na demonstraci chcíplých psů jeden z antivax demonstrantů napadá policistu obuškem.

Ty prolhaný Židi…

Vrah Vlastimil Vlajka Pechanec, sympatizant Chcíplého PSA a jeho demonstrací, 4. února píše na svůj facebook: „V České republice sionistická vláda lhářů schválila totalitní novelu pandemického zákona!!!  Odmítám respektovat jakýkoliv zákon v mojí vlasti, pod nadvládou okupantů, lhářů a podvodníků!!! Je čas povstat v našich zemích!!! V České republice a na Slovensku!!! Sionistická okupační vláda lhářů, nesmí vládnout v našich zemích!!! Hlas odporu musí povstat a zvítězit!!! #VlastimilPechanec #BojPokračuje #HlasOdporu #StopCovidismu #oVirusTuNejde #StopVládě.“

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Jasně. Jsem moc rád, že odpůrci očkování vidí dnešní očkovanou vládu jako Židy. Ostatně vzhledem k účasti nácků na antivax demonstracích svolávaných Chcíplým PSEM se to dalo čekat, Dělnická strana sociální spravedlnosti ví své! Ale my také víme své – třeba to, že když někdo jako chcíplí psi soustavně nahlodává demokracii, nesmí zneužívat demokratický systém ve prospěch svých zájmů. Něco, jako udělal Landa, když zneužil zákon o svobodném přístupu k informacím a vyzval k šikaně hygieniků na (překrouceném) výkladu toho zákona.

Chcíplí psi opakovaně ignorují zákony této země – ale teď podávají na politiky, které nemají rádi, trestní oznámení za porušení zákona. Což je drzost o pár facek. Zneužití zákona. Takže je potřeba, aby úřady – jak policie, tak tajná služba – důsledně prověřily doložené vazby Chcíplého PSA na ultrapravici, na neonacisty, a pokud shledají sebemenší známky organizovanosti, ať je soudí jako organizovanou zločineckou skupinu podrývající demokracii a ohrožující veřejné zdraví svým antivax lhaním.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com