Milan Knížák: Nebojím se koronaviru, bojím se o naši svobodu

ČTK

Výtvarník Milan Knížák | FOTO: ČTK

Andrej Babiš založil svoji image na ponižování všech kolem sebe, aby sám mohl vyniknout. Má silný PR tým, ale ten už nezvládá Babišovo psychopatické jednání, které se den ode dne stupňuje. Ve spojení s Milošem Zemanem, který se zdá být už na pokraji fyzických a duševních sil a není schopen nezaujatě přemýšlet, posouvají naši společnost stále blíže systému, o kterém jsme věřili, že už nemůže nastat.

Zneužívat boje proti epidemii k politickým machinacím je odporné a já opovrhuji všemi, kteří se toho účastní.

Babiš je obklopen bývalými komunisty a estébáky, jsou to jeho lidé z jeho prostředí. Nechápu, proč podobnými lidmi je obklopen i Miloš Zeman. Něco jsme udělali špatně. Havlova plichta s komunisty se nám nevyplatila. Třicet let uplynulo a sny o komunistech, na jejichž zbytky se budeme chodit dívat do zoo, se nenaplnily.

Dnes komunisté drží v šachu naši vládu. Babiš vsadil na spojenectví jak s historickými komunisty, tak s neokomunisty z ČSSD. Jeho hnutí ANO není politickou stranou, je to jen kohorta Babišových sluhů, a já se za každého z nich hluboce stydím.

Nepovažuji naše opoziční strany za ideální. Piráti mně připadají směšní, ale na politické scéně mají své místo a jejich politické zápolení se odehrává v mezích politické tradice. Babiš nemá s politikou nic společného, chce jen urvat co nejvíc moci a majetku.

Roušky se nebezpečně podobají náhubkům. Obávám se, že Babiš a Zeman je budou chtít udržet co nejdéle. A pak přijdou vodicí šňůry.

Text zveřejnil Milan Knížák na svém webu milanknizak.com.
Autor je výtvarník, hudebník a performer, bývalý rektor Akademie výtvarných umění, v letech 1999–2011 byl ředitelem Národní galerie v Praze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner