„Nebojíme se Babiše!“ Svobodné fórum se rozšíří, promění na FORUM 24 a zahajuje kampaň

FORUM 24 (Pavel Hofman)

FORUM 24 | FOTO: Pavel Hofman

Dosud převážně názorový web Svobodné fórum se rozšiřuje do plnoformátového internetového deníku, který od svého otevření v úterý 10. ledna ponese název FORUM 24. Deník právě zahajuje  marketingovou kampaň outdoorovou reklamou v Praze a placenými odkazy na sociálních sítích. Spolu s novým logem deníku FORUM 24 stojí na billboardech: „Nebojíme se Babiše“. Další slogany budou následovat v příštím týdnu.

Značka FORUM 24 vyjadřuje, že nový web, který se vyvinul ze Svobodného fóra, dává akcent již nejen na názorové postoje, ale také na zpravodajství z domova, ze světa, z ekonomiky i z kultury a přinese také nabídku obsahu z kategorie životního stylu nebo videorozhovory se známými osobnostmi. Motivem pro budování nového média je snaha skupiny demokraticky smýšlejících novinářů bránit prostor pro svobodné šíření informací v době, v níž významná česká média patří ministrovi financí Andreji Babišovi či ostatním oligarchům, jejichž byznys je postavený na obchodech se státem, na státních dotacích nebo na jinak privilegované pozici v ekonomice.

Oligarchický systém navíc zasahuje nejrůznějšími formami i ostatní média a těžce poškozuje svobodu a pluralitu v české žurnalistice. Proto v roce 2015 založila skupina novinářů v čele s Pavlem Šafrem spolek Free Czech Media, který dosud provozoval web Svobodné fórum.

Internetový deník Forum 24 bude provozovat stejnojmenná akciová společnost. Finanční prostředky na tvorbu obsahu získáváme z darů ve veřejné sbírce, v níž se dosud podařilo vybrat 4,5 milionu korun. Další potřebné prostředky na investici do nového internetového deníku pocházejí z úvěru.

Svoji činnost FORUM 24 zahájí v úterý 10. ledna odpoledne debatou tří vrcholných politiků, představitelů tradičních demokratických politických stran, které byly v posledním období vesměs poškozeny sníženou svobodou českých médií a tím jsou i znevýhodněny v politické soutěži. Hlavním tématem debaty bude osudové rozhodnutí české společnosti v blížících se parlamentních volbách, totiž zda Češi budou pokračovat v cestě nastoupené v listopadu 1989 směrem k moderní parlamentní demokracii, nebo zda se vrátí k autoritářskému systému.

Svobodné fórum vzniklo 10. února 2015 jako malý, nízkorozpočtový projekt se třemi novináři. V posledních měsících má Svobodné fórum denně 35 – 50 tisíc návštěv a 2,5 milionu zobrazených stran za měsíc. Řada zásadních článků o politické situaci, jež byly na Svobodném fóru publikovány, oslovila více než 100 tisíc čtenářů, některé dokonce více než čtvrt milionu čtenářů. Mezi spolupracovníky Svobodného fóra patří renomovaný český publicista a politolog Bohumil Doležal, novinář a expert na mezinárodní bezpečnost Jefim Fištejn, politický analytik Jiří Sezemský, dlouholetý diplomat Václav Hubinger, bývalý zástupce ředitele Svobodné Evropy a rozhlasový novinář Martin Schulz, sociolog a spisovatel Jan Jandourek či spisovatelka Jenny Nowak. Mezi mladou generaci novinářů na Svobodném fóru patří Johana Hovorková, Vilém Besser, Jakub Černý a Lucie Sulovská.

Značka a doména „Svobodné fórum“ nezaniká, ale pokračuje jako hlavička názorové sekce deníku FORUM 24, jehož šéfredaktorem je i nadále Pavel Šafr. Spolu s novým projektem se v osmnáctičlenném týmu od úterý představí i noví spolupracovníci.

Profil na Facebooku najdete zde: FACEBOOK FORUM 24

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner