Nebudeme trasovat, budeme trasovat. Vyhráli jsme! Absolutní vládní chaos pokračuje

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Blábolil, neboli český premiér Andrej Babiš, se vrací na scénu. Po několikahodinových tiskových konferencích, které známe z března letošního roku, přichází další kolo nesmyslů a popírání toho, co kdo řekl. Babiš ovšem našel nový level absurdity – popírá to, co řekl sám, a chce to i po ostatních.

Hygienické stanice uvažují o trasování pouze vážných případů covidu-19, informoval vládu podle premiéra Andreje Babiše ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, uvedla v pondělí ČTK po tiskové konferenci, která následovala po jednání vlády. „Ta informace, že by se nestíhalo a že bysme trasovali jenom nějaké vybrané případy, není pravdivá,“ uvedl Babiš v úterý. „Já jsem dneska mluvil s panem ministrem (Adamem Vojtěchem), aby tyto informace dementoval,“ řekl.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Ano ano, vždyť už to známe. Někdo něco řekne, pak se ukáže, že veřejnosti se to nelíbí, a tak je potřeba názor rychle změnit, všechno popřít, svést to na ostatní. Když ale Babiš popírá, co řekl Babiš, zní to přece jen tak trošku bizarně. Ale co, už jsme zvyklí.

Jak se bude situace zhoršovat, dá se očekávat, že podobných protichůdných vyjádření bude přibývat. Ostatně na konci prázdnin se nová nařízení ohledně (ne)nošení roušek měnila během několika dní čtyřikrát. Proč? Protože o naší epidemiologické situaci rozhodují dva faktory: blížící se volby a podrobné průzkumy veřejného mínění Marka Prchala.

Důsledkem nesmyslů, které jsou vypouštěny do éteru, je ve výsledku fakt, že se nikomu nechce dodržovat žádná opatření, i kdyby některá měla smysl. Vládě totiž není možné věřit vůbec nic. Přináší to lehkomyslnost, ale i nejistotu pro živnostníky, kteří přestáli už jarní krizi. Jak velké budou následky, to bohužel uvidíme už brzy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]