Nebýt ČSSD, dopadli bychom s pandemií daleko hůř, blouzní Hamáček. Babiše prý tlačí, kam chce

Předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Optimismus, který stále neztrácí někteří členové ČSSD, je pozoruhodný. Ministryně práce Jana Maláčová tvrdí, že sociální demokraté mají nejlepší program, předseda partaje Hamáček zase nabyl dojmu důležitosti. Dokonce si myslí, že je to právě on a jeho strana, kdo zvládl první vlnu pandemie koronaviru, navíc Andreje Babiše prý donutil podporovat levicová témata. Víc vzdálen skutečnosti snad už ani být nemůže.

Hamáček se o své sebevědomí podělil s deníkem Blesk. V rozhovoru, který mu poskytl, se předseda skomírající ČSSD vypodobnil jako zachránce naší země před covidem, který mohl v červeném svetru dále svádět úspěšný boj, kdyby mu to nepřekazil Andrej Babiš. Ten se podle ministra vnitra, bez nějž by, podle jeho slov, dopadla Česká republika v boji s virem hůř, instaloval do role šéfa.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Přitom ovšem zároveň Hamáček tvrdí, že má na předsedu vlády obrovský vliv. Dokonce prý ČSSD donutila hnutí ANO, aby se zaměřilo na levicová témata, a pokud jí voliči neumožní ve vládnutí pokračovat, čeká naši zemi téměř apokalypsa, kterou způsobí koalice ODS a ANO. 

V podobném duchu plyne celý rozhovor, po jehož přečtení by si člověk, neznalý poměrů v naší zemi, musel myslet, že socialisté celé čtyři roky fungují jako rovnocenný partner Babišovy politické firmy. Kdo ovšem ví, jak vládní koalice funguje, musí mít pocit, že Hamáček nelže jen voličům, ale především sám sobě.

Nejen, že sociální demokraté Babiše do ničeho nedotlačili, ale naopak se bez větších skrupulí nejprve stali „béčkem“ jeho hnutí a později se jím dali spolknout. Důchodci už dávno pochopili, že finanční dárečky, které dostávají, musí odsouhlasit premiér, a tak své hlasy směřují rovnou k němu. Proč se totiž zdržovat s prostředníkem, když mohou podpořit přímo „spasitele“.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

I další dřívější skupiny voličů, které patřily ke standardním podporovatelům ČSSD, už pochopily, že nejstarší demokratická strana u nás ztrácí dech a nemá význam jí zbytečně dávat naději. Nepomohou ani neakceptovatelné sliby Jany Maláčové, která by za úspěch ve volbách bylo ochotna obětovat i budoucnost dnešní mladé generace.

Pokud si tedy Jan Hamáček stále myslí, že najednou bude za hrdinu, který dokáže manipulovat ministerským předsedou, měl by mu někdo vysvětlit, že je to právě naopak. Dlouho to však už trvat zřejmě nebude. Mimo poslaneckou sněmovnu nebude mít ČSSD pro Babiše vůbec žádný význam a na jejího předsedu zapomene hned po oznámení volebních výsledků. Pak už aspoň nebude muset Hamáček pořád lhát.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]