Nečekaná sebekritika u Babiše: Blb vytvořil idiotskou tabulku

FB Radostné Česko

Účtování piva po 1. květnu 2020. Pomoc podnikatelům od vlády | FOTO: FB Radostné Česko

Andrej Babiš odkryl, co mu vadí. Když novináři píší o tom, co udělal. A úplně nejvíc mu vadí, když o jeho neschopnosti píší noviny, které čtou jeho skalní voliči, tedy Blesk. I Blesk totiž otiskl informace z tabulky, která názorně ukazuje, jak ohromný zmatek Babiš a Schillerová napáchali v DPH na pivu, které budou od května hospodští a stánkaři prodávat se třemi sazbami DPH. Evidentně vzteklý a vytočený Babiš napsal do svého týdenního výpisu událostí toto: „Jen proto, že nějaký blb si udělal idiotskou teoretickou tabulku, kterou po něm nikdo nechtěl.“ 

Tak trochu se při tom střelil do vlastní nohy. Ona idiotská tabulka totiž jen srozumitelně přináší to, co on a Schillerová vymysleli pro hospodské a stánkaře. Čili tabulka vznikla z údajů, které vymysleli Babiš a Schillerová. Je tedy jasné, o kom Babiš touto větou hovoří: „Jen proto, že nějaký blb si udělal idiotskou teoretickou tabulku, kterou po něm nikdo nechtěl.“ A že tuto tabulku nikdo (Babiš + Schillerová) nechtěl, to je jasné. Nemají totiž moc rádi, když se lidé dozvídají, co páchají.

FB Radostné Česko

Účtování piva po 1. květnu 2020. Pomoc podnikatelům od vlády

Samozřejmě jde o nadsázku. Je jasné, že Babiš svým útokem šel proti tomu, kdo si dovolil srozumitelně vysvětlit absurdní novelu z dílny Babiše a Schillerové. Zcela zarážející ale je drzost premiéra, který si takto ostře dovoluje útočit na ty, kdo jen vysvětlují, co páchá.

Legrační ovšem je, jak se Babiš a Schillerová rozcházejí v interpretaci novely DPH, kterou zavádějí onen zmatek a tři sazby DPH na pivo. Zatímco Babiš stále opakuje, že hospodští a konzumenti piva ušetří, Schillerová říká, mimořádně pravdivě, že cena piva rozhodně neklesne. Naproti tomu Babiš začal postrkovat občany, aby si hlídali své hospodské a tlačili je k tomu, aby cenu piva snižovali. I když se řady hospodských žádná změna DPH ani týkat nebude.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner