Nečekaně aktuální: Kupte si knihu Profesor na frontové linii, rozhovor s Petrem Fialou

()

Když v roce 2017 vyšla kniha Miroslava Balaštíka Profesor na frontové linii, asi nikdo netušil, jak moc bude její název za pár let aktuální. Rozhovor s Petrem Fialou si nyní můžete objednat na e-shopu FORUM.

Vzhledem k datu vydání kniha samozřejmě nereflektuje aktuální dění, i tak se z ní můžete o současném premiérovi hodně dozvědět. O dětství, kde se vzpomínalo  na první republiku a obědvalo přesně v poledne. O tom, kdy člověk dospěje a za jakou cenu. O zakázaném studentském časopise a univerzitě povrchní i podzemní. O tom, proč na komunismu a normalizaci není vůbec nic dobrého, ale Husák je zajímavější než Dubček.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

O svobodě v listopadu 1989 získané a postupně ztrácené a co přinesli a odnesli Václav Havel a Václav Klaus. O tom, že kauza Nagyová znamenala konec jedné epochy a jak to bylo a je s ODS. O nesvobodě, do níž se dobrovolně řítíme, a proč je nutné připravovat válku, když chceme uchránit mír. 

Autor knihy Miroslav Balaštík je literární kritik a publicista. Vystudoval češtinu a filozofii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a od roku 1997 přednáší na zdejším Ústavu české literatury. Od roku 1995 řídí časopis Host a je šéfredaktorem a spolumajitelem stejnojmenného nakladatelství. Publikoval řadu esejů, komentářů a rozhovorů. Je také autorem knihy Postgenerace. Zátiší a bojiště poezie 90. let 20. století (2010) a souboru rozhovorů se spisovateli Literatura v čase lovců (2015). 

Na e-shopu FORUM si můžete objednat i další knihy Petra Fialy – více ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články