Nechám se bodnout velice rád, vzkázal Svěrák. Známý herec láká na očkování

Herec, textař a principál Divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák (ČTK – Milan Petrovič)

Herec, textař a principál Divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák | FOTO: ČTK – Milan Petrovič

Přesvědčit občany, aby se nechali očkovat proti koronaviru, se snaží také populární herec, textař a principál Divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák. Ve videu, které zveřejnila městská část Praha 3, prozradil, že se na vakcínu těší a nechá se „bodnout“ velice rád.

„Prosím vás, noste je. Rouška je nepříjemná, ale užitečná jak pro toho, kdo ji nosí, tak pro toho, s kým mluvíte,“ vyzval Zdeněk Svěrák občany v novoročním videu, které na svém facebookovém profilu zveřejnila městská část Praha 3.

 

Populární herec se zároveň pokouší přesvědčit veřejnost, aby se nechala očkovat. „Já se na vakcínu těším a nechám se bodnout velice rád. Myslím si, že ten, kdo nechce, nedělá dobře,“ říká Svěrák. Podle něj by se lidé stále měli chovat odpovědně, protože ještě nemáme vyhráno.

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

„Já doufám, že se sejdeme v divadle, protože divadlo mi chybí. Nikdy jsem si nedovedl představit, že mi bude tak moc chybět,“ doplnil v závěru videa herec, dramatik a textař Zdeněk Svěrák.

Očkování proti covidu-19 začalo v Česku před týdnem, v neděli 27. prosince minulého roku. První dávky vakcíny v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) podali zdravotníci premiérovi Andrejovi Babišovi a válečné veteránce Emilii Řepíkové.

Na očkování se mohou od 15. ledna registrovat lidé starší 80 let. Od 1. února se pak budou moci hlásit všichni obyvatelé Česka. Očkovací termín dostanou podle různých kritérií. Hlavním bude věk, ale také zdravotní stav nebo zaměstnání, prozradil v neděli premiér Babiš v televizi Prima a CNN Prima News.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]