Nechceme sdílet auta a byty! Babišovo blábolení našlo nové dno

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Petr Kupec)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Petr Kupec

Vypadá to, že tu nemáme jen problém s dezorientovaným prezidentem. Po dnešním vystoupení v poslanecké sněmovně se zdá, že by se někdo měl zabývat i duševním zdravím předsedy vlády. Andrej Babiš se skutečně rozjel a svůj bizarní projev korunoval sdělením o tom, že je svrchovaný premiér a nechce nic sdílet.

Autentický přepis vrcholné části Babišova projevu vypadá takto (zdroj poslanecká sněmovna):

Takže já říkám vám hlasitě a nahlas, vážení spoluobčané, my v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický pirátostan. Nechceme! (Bouřlivý potlesk z lavic ANO a z vládní lavice. Výkřiky: Výborně! Bravo!) My nechceme sdílet naše auta! My nechceme sdílet naše byty! My nechceme sdílet naši zemi! (Reakce z pléna: A naše ženy!) My nechceme, aby naši zemi řídil Evropský parlament. Nějací zelení fanatici, se kterými by se Piráti spojili! (Potlesk z lavic ANO.)

FORUM 24 (archiv)

Já jsem svrchovaný premiér této země. Nepodléhám nikomu. Jenom občanům. Ti mi dali důvěru. A nikdo ze zahraničí nám do toho nebude kecat tady.

Ano. Toto jsou, milí čtenáři, slova premiéra této země. Samozřejmě chápeme, že v hnutí ANO vládne zoufalství z klesajících preferencí. Stejně tak rozumíme faktu, že je nepříjemné, když Evropská unie odmítá nadále financovat holding Agrofert. Ovšem tohle je přece jen trochu moc, ne?

Nevíme, zda ten projev psali Markové Prchal s Hančem, nebo jestli se zapojil i někdo jiný, autor si ale určitě zapomněl vzít homeopatika na křivdu. Celý obrázek samozřejmě dokresluje neopakovatelná forma Babišova přednesu doprovázená jeho zaměstnanci v poslaneckých lavicích, kteří by svému šéfovi nejspíše tleskali i ve chvíli, kdy by si u řečnického pultíku sundal kalhoty a s odpuštěním vyčůral se. Jeho projev o mnoho vyšší úroveň nemá.

Andrej Babiš znovu poslal světu zprávu o svém (ne)kulturním chování a uvažování. Není to překvapivé, ačkoli míra tragédie tentokrát dosáhla nových rozměrů. Doufejme, že už brzy přijde den, kdy se při proslovech vysokých ústavních činitelů nebudeme propadat hanbou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]