Nechte mě mluvit, štěkl Babiš na moderátorku CNN Prima News, ta ztichla

Debata na CNN Prima News ()

Zajímavou debatu sliboval nedělní pořad CNN Prima News Partie Terezie Tománkové. Hosty byli Andrej Babiš, Jan Hamáček, Ivan Bartoš a Petr Fiala. Výsledek byl ještě horší, než na Primě bývá zvykem. Babiš dostal prostor, jaký potřeboval, a když se ho moderátorka pokusila usměrnit, okřikl ji a ona mlčela. Jediným pozitivem pořadu bylo, že si diváci mohli vyslechnout konečně také názory části opozice.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Jak došlo k překvapivému incidentu, kdy Babiš převzal kontrolu nad debatou místo moderátorky? Šéf Pirátů Ivan Bartoš nejprve vysvětloval, že vláda nemůže po občanech žádat, aby nastartovali ekonomiku tím, že budou utrácet, když nemají co utrácet. „Podnikatelé a firmy od vlády nedostávají žádné peníze, žádnou pomoc,“ upozornil Bartoš a představil plán Pirátů pro okamžitou pomoc podnikatelům.

Následně si vzal slovo Babiš a mluvil o tom, jak moc miliard vláda posílá občanům. Moderátorka ho chtěla usměrnit. Vstoupila mu do věty a upozornila, že ho to nenechá doříci. „Nejsme u pana Moravce. Nechte mě mluvit,“ štěkl na ni Babiš. A moderátorka ztichla.

Video najdete ZDE. Zmíněný incident je v čase 44.35.

Zbývající čas pořadu moderátorka předávala slovo jednotlivým politikům. Předseda ODS Petr Fiala apeloval na to, aby vláda připravila zdravotní systém na další podobné situace. Babiš na to reagoval tak, že prý dali zdravotníkům hodně peněz. A vytáhl jakýsi graf o vládě ODS. Mimochodem, Babiš už vládne České republice šest let.

Babiš dále upozornil, že Česká republika prý krizi zvládla díky Hamáčkovi a Tvrdíkovi a jejich kontaktům v Číně. K tématu odškodňování Hamáček řekl, že vláda neodškodní všechny za vše, protože stát by zkolaboval.

Bohužel nejzajímavějším momentem pořadu byla udivující moc Andreje Babiše nad AGRO CNN Prima News.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]