Nechte si udělat průzkum a 80 procent lidí řekne, že jste v SPD blázni, sdělil Skopeček Okamurovi

Jan Skopeček, místopředseda poslanecké sněmovny a ekonomický expert ODS (ODS / se svolením autora)

Jan Skopeček, místopředseda poslanecké sněmovny a ekonomický expert ODS | FOTO: ODS / se svolením autora

Vyhrocená výměna názorů mezi předsedou SPD a místopředsedou sněmovny se stala nejzřetelnějším momentem nedělní Partie na CNN Prima News. Tomio Okamura zkritizoval projev premiéra při začátku našeho předsednictví Rady EU a obvinil ho, že jsou pro něj i celou vládu podstatnější Ukrajinci než občané vlastní země. Na to reagoval Jan Skopeček z ODS a diskuze se zvrtla v hádku.

Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie opět využil účast v televizní debatě k tomu, aby kritizoval současnou vládu a zdůrazňoval, že neřeší problémy, které jsou důležité pro české občany. Především mu vadila snaha premiéra Fialy pokračovat v pomoci válkou zasažené Ukrajině. „Průzkum agentury STEM říká, že si 84 procent občanů České republiky myslí, že se vláda dostatečně nesnaží řešit zdražování a nárůst chudoby,“ citoval Okamura nedávná data.

(Týdeník FORUM)

Na to však velmi emotivně zareagoval Skopeček. „Kdybychom udělali průzkum STEMu o SPD, tak si o nich 80 procent lidí bude myslet, že jsou to blázni,“ kontroval ekonomický expert Občanské demokratické strany. „V případě ODS by to bylo taky tak,“ bránil se Okamura.

Moderátor Josef Mádle se sice snažil politiky uklidnit a vysvětloval jim, že nejsou na tržnici a debatu vede on, ale ani jeden z hádající se dvojice na něj nereagoval. Ke slovu se nakonec dostala i další debatující, místopředsedkyně sněmovny za STAN Věra Kovářová. „Dovedete si představit, že by se takový člověk třeba stal ministrem? Jak by to vypadalo v té vládě?“ ptala se moderátora, když ukázala na Okamuru.

Ten ihned začal připomínat vyšetřovanou kauzu „Dozimetr“, týkající se mimo jiné i Petra Hlubučka ze Starostů a nezávislých. „U vašeho předsedy Víta Rakušana to vidíme. Spojení s organizovaným zločinem. Hnutí STAN je spojené s organizovaným zločinem, foukáte si tam kokain do konečníku, to není normální,“ pokřikoval na Kovářovou šéf SPD. Poté se moderátorovi podařilo debatu vrátit do slušnějších mezí. Za dalších pár minut se ovšem situace opakovala.

Okamura neustále skákal do řeči oběma svým partnerům v debatě a kritizoval vládu. Když začal překřikovat Věru Kovářovou, opět se ohradil Skopeček. „Zkuste si vzpomenout na základy slušného chování a nechte mluvit dámu,“ zvýšil hlas místopředseda poslanecké sněmovny za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]