Nechystáte se k volbám? Tak potom nenadávejte, že je všechno špatně

Forum 24

Ilustrační foto | FOTO: Forum 24

Už se to blíží. V pátek a sobotu se rozhodne o budoucnosti České republiky. Volby do poslanecké sněmovny může ovlivnit i váš hlas. Že na výsledku nic nezmění? Je to podobné jako s vaším životem. Také o vaší existenci nemusíme vědět, přesto podobu České republiky pomáháte utvářet. Svou prací, placením daní nebo právě hlasem ve volbách.

Pokud k volbám nejdete s odůvodněním, že váš hlas není důležitý a o ničem nerozhodne, de facto sami sebe degradujete, považujete se za nedůležitého. Anebo raději schováváte hlavu do písku a tváříte se, že se vás politika netýká?

Jistě, je to vaše volba, zda k urnám půjdete nebo ne. Pokud se ale rozhodnete volebním místnostem vyhnout, pak ale prosím další čtyři roky nenadávejte, že je všechno špatně. Mohlo to být i díky vašemu hlasu, který jste nechali propadnout, jinak.

Jestliže k volbám půjdete a vyvstane ve vás pocit rozčarování, že strana, kterou jste volili, nenaplnila, co jste od ní očekávali, příště budete volit jinou. To je princip demokracie. A pokud vaše strana neměla dost mandátu na to, aby českou politiku utvářela, třeba jí k lepšímu výsledku chyběly právě tisíce hlasů dalších volbami znechucených lidí, kteří budou další čtyři roky nadávat, že je všechno špatně. Opravdu mezi ně chcete také patřit?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner