Něco je v nepořádku: Ovčáček týden nikomu nenadával

FB J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček na oficiálním portrétu | FOTO: FB J. Ovčáčka

Když je něco špatně s prezidentem, pozná se podle několika ukazatelů. Jedním z nich je i absence hysterických výlevů Jiřího Ovčáčka na sociálních sítích. A to právě posledních sedm dní nyní nastalo. Co se tedy na Hradě za poslední týden stalo tak závažného, že je hradní mluvčí v klidu? 

Když je hlava státu v kondici, Twitter Jiřího Ovčáčka slouží jako nástěnka hulvátských a agresivních výroků proti všem odpůrcům Miloše Zemana. Jakmile se ovšem začne dít něco nestandardního s prezidentovým zdravotním stavem, náhle mluvčí na sociální síti zmlkne. Jakoby se bál urážet a nadávat, když se ho nemůže jeho šéf zastat v případě, že by na něj byl někdo zlý.

Posledních sedm dní vypadalo přesně podle známého scénáře „unavený Zeman“. Nižší státní úředník od 4. 2. až do středy 12. 2. nijak zvlášť na Twitteru nevyskakoval, naposledy psal rozhořčeně o bolševických kádrovácích. Pak ovšem nastalo několik událostí, které naznačily, že hlava státu má zřejmě opět zdravotní trable.

Pavel Hofman

Nejprve šlo o rozhovor s Lubošem Xaverem Veselým. V něm Zeman působil dojmem, jako by to snad ani nebyl on. Kromě dvou narážek se interview dokonce obešlo bez osobních útoků na názorové oponenty. Prezident byl zjevně unavený a na nějaké velké povídání moc neměl náladu.

Ovčáček byl také překvapivě klidný. Nevypichoval z rozhovoru ani Zemanovy narážky na šéfa BIS Koudelku. Zkrátka jednání, které musí budit zvědavost. Navíc v momentě, kdy se měl prezident opět předvést lékařům ve střešovické nemocnici. Ačkoliv zprvu Zeman tvrdil, že jde pouze o přezkoumání sluchu, který ho trápí, došlo i na interní vyšetření. Po něm lékaři oznámili pouze nekonkrétní informaci, že je hlava státu stabilizována.

Od té doby je Miloš Zeman opět schovaný v Lánech a zřejmě si užívá své pyžamové dny. Možná byl ovšem jeho stav vážnější a jen o tom veřejnost neví. Ovčáčkův týden bez nechutných plivanců na Twitteru však naznačuje, že se skutečně něco děje. A rozhodně to není cokoliv, čím by se Hrad chtěl pyšnit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner