Nedejme se zmást a zastrašit! Klub na obranu demokracie k návštěvě čínského prezidenta v ČR

(Petr Zewlakk Vrabec)

S orientální nádherou a za dunivé kanonády uvítala Praha prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga. O pořádek v ulicích se kromě Policie ČR místy staraly i rudě oblečené dívenky a hoši z hostovy země: v případě potřeby neváhali zakročit i proti českým občanům. Ohlášená demonstrace českých oponentů čínské politiky se na Hradčanském náměstí nesměla konat, zřejmě aby nenarušila slavnostní povahu celé akce.

Tak začaly pro Českou republiku první dny „strategického partnerství“ s Čínskou lidovou republikou. Po těchto zážitcích a v této souvislosti považujeme za svou povinnost svým spoluobčanům sdělit:

Nedejme se zmást a zastrašit! Především nedejme se zastrašit našimi čelnými představiteli, zejména Milošem Zemanem a Andrejem Babišem, kteří se nám pokoušejí namluvit, že nás v tuto chvíli smrtelně ohrožuje migrační vlna a militantní islám. Nechceme ani jedno, ani druhé bagatelizovat. Ale migranti tu zatím vůbec žádní nejsou a smrtelným nebezpečím pro svobodu a suverenitu je zrovna teď něco jiného.

A nedejme se zmást a zastrašit ani rudými mužíky v našich ulicích; dělali ostatně jen to, co jim dovolil náš establishment a naše pořádkové orgány. Konec konců i s komunistickou Čínou se dá vyjít, pokud se tak činí v přesně vymezených hranicích, odtud až potud, a na základě zásady „já pán, ty pán“.

Zato bychom se měli pořádně bát těch našich politických představitelů, kteří nás straší islamistickou invazí, pokoušejí se nás přesvědčit, že nám otvírají cestu do ráje, a přitom se už zase chystají Českou republiku podloudně „strategicky integrovat“ do světa, kam nepatříme a nechceme patřit.

A samozřejmě že v první řadě nejde o to se bát. Jde o to se bránit: v tom rámci, v němž nám to pořád ještě umožňuje naše ústava a naše zákony. Čekají nás tři velké příležitosti: volby do regionálních samospráv letos na podzim, volby do Poslanecké sněmovny v příštím a prezidentská volba v přespříštím roce. Snažme se společně o to, abychom v nich měli koho podporovat, respektive koho do nich nominovat. K tomu nestačí jen demonstrace: nejde totiž o to, kdo má odejít, ale především o to, kdo má přijít na jeho místo.

Proti špatné politice lze postavit jen lepší politiku. Pracujme na tom, je nejvyšší čas.

V Praze dne 30. 3. 2016

Výbor Klubu na obranu demokracie:

Bohumil Doležal
Vojtěch Kučera
Pavel Otto
Jan Scheinost

Členové Klubu na obranu demokracie a bývalí účastníci nezávislé skupiny Demokratická iniciativa:
Dagmar Drahná, Petr Dušejovský, Miroslav Fleischman, Vladimír Fritsch, František Hodík, Johana Hovorková, Jaroslav Lenert, Martin Litomiský, František Lízal, Hana Mahlerová, Josef Matoušek, Jitka Matoušková, Herbert Pařízek, Jan Pavlík, Hana Petrásková, Jana Petrová, Vojtěch Průša, Ivan Rigel, Ivo Rottenberg, Kamil Skřivan, Lenka Smětáková, Milan Sýkora, Pavla Sýkorová, Pavel Šafr, Jiří Šimeček, Josef Škoda, Karel Štindl, Jan Tichý, Otakar Válek, Vladislav Vaňák, Jiří Vaněk, Milan Zapletal, Jan Zima (důchodce), Jan Zima (student)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner