Nedělejte si PR na neštěstí jiných, pohrdám vámi, vzkazují lidé Janě Maláčové

Jana Maláčová. (ČTK)

Jana Maláčová. | FOTO: ČTK

Někteří politici se vypravili na jižní Moravu. Jedni, aby se zde nechali vyfotografovat a natočit, k tomu přidali pár slibů lidem, kterým bouře zničila obydlí. Druzí, aby si plivli do dlaní a skutečně fyzicky pomohli. Do první skupiny patří i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Jako největší trumf předvolební kampaně ČSSD nemohla, stejně jako šéf této partaje Jan Hamáček, na místě tragédie chybět. Mnoho lidí ovšem její návštěvu a následnou prezentaci na sociálních sítích odsuzuje. Padla i velmi ostrá slova.

Stejně jako premiér Babiš a ministryně financí Schillerová se i další vládní politici přijeli na Hodonínsko ukázat. Alena Schillerová slíbila směšných deset milionů korun, Babiš se zase s chápajícím pohledem procházel po troskách, které po útoku tornáda zůstaly. Jana Maláčová se pro změnu vypravila do centra pro seniory, které muselo být evakuováno.

Ze své návštěvy si nechala pořídit fotografie a také podivně nedokončený status na twitteru. „MPSV nabízí mimořádnou investiční dotaci poskytovatelům soc. služeb, které zasáhla katastrofa. Nejvíce postižené je S-centrum Hodonín, odkud museli evakuovat klienty. Dotace pokryje i náklady na likvidaci škod, převozy klientů a zajištění jejich potřeb vč. zajištění personálního,“ stojí v příspěvku na sociální síti.

A právě tento post vyvolal v lidech velmi ostré reakce, které ve většině odsuzují snahu ministryně se zviditelnit ve chvíli, kdy se to skutečně nehodí. „Jaký je to pocit, dívat se na svoji fotku z místa tragédie? Řekněte nám to, prosím. Nedělám si legraci. Řekněte, co se ve Vás odehrává, když takové foto na tw. dáte? Co si u toho myslíte? Máte takových fotek víc a vybíráte z nich, kterou dát? Řekněte nám to, prosím,“ zeptal se jeden z komentujících.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Další si nebral servítky: „1. Je to jenom PR 2. Dotace, které kvůli PR rozdáváte, jsou peníze daňových poplatníků. Nejsou od vás, jsou od občanů. 3. Vaše návštěva byla absurdní. Jen jste překážela. Ti lidé tam měli práci, ale museli se věnovat papalášce, která se tam jela předvádět.“

Následovaly i další vzkazy. „Čekal jsem, jestli s podobnou fotkou přijdete první Vy nebo Alena Schillerová. Gratuluji, pro dnešek jste titul za nejméně vhodnou fotku získala Vy,“ píše uživatel twitteru. „Neskutečná tupost, jezdit dělat PR k takové události. Tohle jste mohla rozhodnout z Prahy. Ale když už tam jste, doufám, že pomůžete jako např. pan Jurečka,“ vzkazuje další s odkazem na šéfa lidovců, který neváhal, nasedl do traktoru a s materiálem, který poté pomáhal instalovat, vyrazil na jih Moravy.

Ani další Maláčovou nepochválili. „Ještě se vyfoťte u někoho, kdo zemřel. Bude to mít větší grády. (Pohrdám vámi),“ stojí v další reakci. „Co tam jela dělat? Podívat se z blízka na cizí neštěstí? Peníze asi v kufru nepřinesla… To nemá kancelář? To vážně musí celá ta banda hyen přijet osobně a fotit se??? Co tam měla za práci? Odporný hyenismus,“ dodává další.

Třeba se ministryně nad nevhodným jednáním zamyslí, třeba bude pokračovat v honu za každým procentem pro svou stranu, při němž není čas se dívat na dobré mravy. Rukavice a lopata nebo plné kolečko, jako měl Vít Rakušan, by určitě na místě pomohly víc než pózování fotografovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články