Nedodávejte Kremlu žádnou legitimitu, varoval přeběhlík z KGB už v roce 1984

Bývalý spolupracovník KGB Jurij Bezmenov v rozhovoru s americkým novinářem v roce 1984 (screenshot Youtube)

Bývalý spolupracovník KGB Jurij Bezmenov v rozhovoru s americkým novinářem v roce 1984 | FOTO: screenshot Youtube

Bývalý spolupracovník KGB Jurij Bezmenov už v roce 1984 v rozhovoru pro americkou televizi popsal propagandistické metody Kremlu. Manipulace, které zahrnovaly, jsou velmi podobné tomu, jak Rusko působí na Západ dodnes. A dodnes se jim nebráníme. Bezmenov radil: Neobchodujte se Sovětským svazem, neuznávejte bandu vrahů v jeho čele. Jeho cynický popis ruské války se Západem platí dodnes.

Bezmenov předně mává rukou nad špionáží, kterou označuje za bezpředmětnou. KGB jí věnuje jen asi pouze 15 procent času, peněz a práce. Hlavní záběr je ideologická podvratná činnost – snaha změnit vnímání reality u každého Američana tak, že navzdory množství informací nebude schopen pochopit, jak bránit zájmy své země. Jde o pomalu běžící obrovský proces vymývání mozků zahrnující v první fázi demoralizaci národa. Ta trvá až 20 let a předpokládá „výchovu“ nové generace studentů v zemi nepřítele, vystavované ideologii marxismu-leninismu.

Obranou proti tomu je vzdělávat lidi v duchu skutečného vlastenectví. Vysvětlovat skutečné nebezpečí socialismu – komunismu, státu „všeobecné hojnosti“, vlády „Velkého bratra“. Lidé musí donutit svou vládu, aby přestala podporovat komunismus, apeloval přeběhlík Bezmenov na Západ. Jak dále popsal, nebylo nic naléhavějšího než nutnost zastavit sovětský vojensko-průmyslový komplex dřív, než zničí zbytek svobodného světa. „Žádné úvěry, žádné technologie, žádné peníze, žádné politické či diplomatické uznání,“ zdůrazňoval Američanům už v roce 1984.

„Sovětští lidé, 270 milionů lidí, vám budou neskonale vděční, přestanete-li pomáhat bandě vrahů, kteří teď sedí v Kremlu a které prezident Reagan zdvořile označuje za vládu. Vzdělávejte se, snažte se pochopit, co se děje kolem. Nežijete v době míru. Nemáte už moc času,“ doporučoval s tím, že bohatí podnikatelé by měli usměrnit touhu po zisku. Pokud by totiž v opačném případě dál obchodovali s monstry sovětského komunismu, velmi brzy by viseli, varoval.

Zvlášť aktuálně vyznívá jeho popis důsledků zhoubného vlivu komunistické ideologie všude po světě. Bezmenov se v rozhovoru zmiňuje o Američanech neschopných vnímat realitu, a to ani v podobě faktů doložených dokumenty či fotografiemi. „I kdybych takového člověka násilně odvlekl do Sovětského svazu a ukázal mu koncentrační tábor, odmítne tomu uvěřit – dokud neschytá kopanec do své tlusté zadnice,“ popisuje stav mysli demoralizovaného jedince, jichž měla být Amerika plná. Hlavy těmto lidem nemate ani tak Kreml, jako spíše fenomén, který Bezmenov nazývá světovým komunistickým spiknutím.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články