Nedotknutelný všemoderátor Soukup může i beztrestně porušovat zákon

Facebook

Moderátorský guru Jaromír Soukup | FOTO: Facebook

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání po měsících zkoumání přišla na to, co ví každý televizní divák. Na TV Barrandov má protekci Miloš Zeman. Světoborné zjištění dozorčího orgánu však pro Jaromíra Soukupa znamená jen další postrašení, ze kterých má majitel komerční televize legraci.

Pavel Hofman

Je to už obehraná písnička. RRTV hrozí Jaromíru Soukupovi, že když bude ve svých rádoby diskuzních pořadech stále protežovat určitou skupinu politiků, něco se stane. Tentokrát se Rada dokonce odhodlala šermovat pojmem porušení zákona. Jako obvykle má Soukup lhůtu na nápravu, jinak přijde pokuta.

A jak to dopadne? Zase se nic nestane. Přestože TV Barrandov pod diktaturou svého ředitele a jakožemoderátora v jedné osobě neustále preferuje dvojici Zeman – Okamura, občas doplněnou Babišem, Rada nemá zájem to jakkoliv řešit. Není však pravdou, že by nemohla. Jen se jí zřejmě nechce, nebo existuje povel nechat Soukupa „řádit“ a jen občas ho naoko postrašit.

Jak si jinak vysvětlit nepotrestání jednoznačných porušování pravidel, která je nutno splnit, pokud žádáte o televizní licenci. Kdyby by se členové Rady obtěžovali a přečetli si část o nutné objektivitě, nikdy by se k TV Barrandov nemohli chovat tak shovívavě.

Pavel Hofman

Situaci, která jednou za pár týdnů v tiskové zprávě RRTV vypadá dramaticky, se však celé vedení prohradní televize, což znamená Jaromír Soukup, směje a má Radu za bandu nazdárků, která na něj nemůže.

Nelze tedy čekat, že až po prázdninách všemoderátor opět rozjede kolotoč svých  9-10 pořadů, podle toho, zda se střihové „best of“ počítají jako samostatný pořad, dojde k nějaké změně.

Zeman opět bude každý čtvrtek, pokud mu to zdraví dovolí, obdařovat pár desítek tisíc diváků výplody své mysli a Tomio Okamura bude opět zásobovat svůj facebookový profil daty, kdy ho bude možné vidět u „Mirka“.

Strašení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání už vyznívá trapně a směšně. Jediné, co by na Soukupa skutečně platilo, je pořádná pokuta. Stejně jako většina bohatých lidí je totiž hrozný škrt. A pokuta by ho rozhodně pořádně naštvala. Na to si však RRTV netroufne, to radši bude na jiných stanicích trestat nevypípaná sprostá slova před dvaadvacátou hodinou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner