Nedůstojná debata kolem mise europoslanců. Jak Info.cz „získalo“ informace

Premiér Andrej Babiš. (ČTK)

Premiér Andrej Babiš. | FOTO: ČTK

Jak informoval deník FORUM 24, do České republiky se chystá mise europoslanců kvůli střetu zájmů Andreje Babiše. To, s kým se europoslanci setkají, se logicky nelíbí premiérovi Andreji Babišovi, ale také serveru Info.cz. Web totiž „náhodou získal“ informace o tom, že je pirátský europoslanec Mikuláš Peksa nechal vyškrtnout kvůli nedávným zjištěním Aktuálně.cz ohledně čínského vlivu.

Tak si to řekněme otevřeně. Je jistě naprostou shodou okolností, že pro europoslankyni za hnutí ANO Martinu Dlabajovou pracuje jako asistentka Lucie Bednárová, tedy žena, která dříve psala právě pro server Info.cz. A je tedy jistě také naprostou shodou okolností, že se neveřejná e-mailová komunikace, která není příliš pozitivní pro tento web, dostala právě tam. Dlabajová je navíc členkou Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP, tedy toho, který cestu připravuje. To jen pro ujasnění.

A teď k věci. Je naprosto nedůstojné, aby se tady volalo po nějaké údajné vyváženosti. Europoslanci si prostě a jednoduše mohou vybrat, s kým se potkají, je to běžná praxe, a pokud nějaká asistentka něco nevynese ven, je příprava mise interní věcí a veřejnost zná pouze výsledek. Takže diskuze, která připomíná mateřskou školku, tedy „mě pozvali a toho zase nepozvali“, je zbytečná a hloupá.

Obrana před Babišem (archiv)

Neměli by se tedy v rámci vyváženosti sejít europoslanci s někým z Mafry? S Parlamentními listy? S komunistickou stranou? Nebo třeba se zástupci Státní bezpečnosti? Je naprosto nepochopitelné, že se taková diskuze vůbec vede.

Jen pro ujasnění sledu věcí. Na serveru Info.cz se nad tím, že někam nebyli pozvaní, pohorší a začnou misi, která se nehodí jak zmiňované europoslankyni, tak jejímu šéfovi, shazovat. A článek, který o tom napíšou, okamžitě nasdílí Andrej Babiš (tedy Marek Prchal). Takže tolik k bouři ve sklenici českého mediálního rybníčku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]