Nedůstojné odstranění Blatného končí stejně trapně, jako probíhalo několik týdnů

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO) | FOTO: ČTK

Blatný je ze hry. Končí tak několikatýdenní neuvěřitelně trapná hra Andreje Babiše. Nutno podotknout, že tato hra končí tak trapně a nedůstojně, jako probíhala po celou dobu. Babiš opět nedokázal předstoupit před obyvatele a jasně vyjmenovat, co ho k odvolání třetího ministra zdravotnictví během roku vede a co bude následovat.

Na místo toho jsme museli pozorovat, jak Babiš celé týdny tajně marně hledá nástupce Blatného, tomu přitom nic neřekl, jen posílal jakési vytýkací dopisy, na které ani ze své funkce nemá právo. Geniální manažer, opravdu. Celá ta akce hledání nástupce zintenzivnila, když na odchod Blatného začal více tlačit Miloš Zeman, který má za úkol prosadit v ČR Sputnik V. Proti této neprověřené vakcíně se Blatný, jak je známo, otevřeně stavěl.

Babiš odstraňuje Blatného v době, kdy se situace s čínským virem v ČR možná konečně obrací k lepšímu, což není zásluhou vlády, ale jednak promořenosti a dále mimořádného nasazení zdravotníků a dobrovolníků. Jednoduše odstraňuje ministra pro to nejhorší období a teď potřebuje nového, pro to období, kdy se bude situace zlepšovat. Samozřejmě k tomu patří i potřeba mít v záloze toho, na koho bude možné hodit neúspěchy, a to je nová role pro Jana Blatného. Na toho teď bude Babiš kydat.

Neuvěřitelně udivující je, že se v České republice stále najde někdo, kdo je ochotný roli ministra zdravotnictví ve vládě Andreje Babiše vzít. Navíc půl roku před volbami. Po tom všem, co Babiš předvedl, po tom všem, co mu hrozí, a při tom, jaké tlaky Zeman a další Rusové budou nyní vyvíjet na ministerstvo, aby prosadili nákup Sputniku V. Ale našel se. Pan Arenberger. Více o tomto pánovi se dočtete ZDE.

Po tom, co Blatný musel sledovat, jak za jeho zády Babiš hledá nového ministra zdravotnictví, jak ho pomlouvá a nevěří mu, se v úterý večer dozvěděl, že ráno už nemusí chodit. Že ministerstvo dostane k obědu nového ministra. Najednou je Zeman rychlý. Když potřebuje Sputnik V nacpat obyvatelům ČR. Když se někdo zaplete s lhářem, zbabělcem a estébákem, měl by čekat, že se bude chovat jako lhář, zbabělec a estébák. To je takové ponaučení pro pana Blatného. A konečně i pro pana Arenbergera.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]