Nedůstojnost, která nezná hranic. Hradní parta lže a zapomněla, že Zeman je i člověk

Prezident Miloš Zeman a jeho okolí  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a jeho okolí | FOTO: ČTK

Autorka tohoto textu hned na počátku považuje za nutné zdůraznit, že je kritická v podstatě k úplně všemu, co prezident Miloš Zeman udělal od svého nástupu do funkce v roce 2013. Jako hlava státu se choval otřesně. Ovšem to, co nyní předvádí jeho okolí a čemu jsme nuceni přihlížet, je něco, co jsme si nedovedli představit ani v nejhorších snech. A nezaslouží si to ani Zeman.

Tisková konference prezidentova ošetřujícího lékaře ohlášená na 14. hodinu trvala jen několik vteřin. Novinářům bylo sděleno, že se prezidentovi dostane adekvátní péče. Tak to se nám ulevilo. Vratislav Mynář, Martin Nejedlý, Jiří Ovčáček a Zemanova manželka a dcera se chovají jako naprosté hyeny. Jejich vinou novináři za každou cenu fotí Zemana v sanitce. Přitom by stačilo přestat lhát.

Ambulance vyjíždějící ze Zámku Lány (Zdroj: Gabriel Kuchta, Deník N)

Je evidentní, že stav Miloše Zemana je skutečně vážný. Tak vážný, jako ještě nikdy nebyl. V takové chvíli by bylo na místě to národu sdělit, požádat o respektování soukromí a situaci řešit i s ohledem na to, že právě proběhly volby a je nutné konat, čehož již Zeman není a možná ani nebude schopen.

Prezidentovo okolí se chová naprosto odporně. Nelze to vyjádřit jinak, protože je zjevné, že prezident o sobě již nemůže normálně rozhodovat. A tím je ještě jasnější, že nadále není možné, aby – byť jen formálně – vykonával funkci hlavy státu. Nevíme, zda Mynář s Nejedlým jen nestihli všechno skartovat, nebo jim je jen každý den navíc dobrý, ale ten bezbřehý cynismus, který sledujeme, je doopravdy zarážející.

Ovčáček všechno navíc schovává za svoji nedávno nalezenou víru. Bohužel zapomněl, že tato víra obsahuje také lásku k bližnímu a soucit. Žalmy na twitteru a fotky kostelů rozhodně nezakryjí, že se nikdo nepostaral o to, aby si Miloš Zeman zachoval alespoň základní důstojnost. To, co sledujeme, je děsivé divadlo pro silné žaludky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]