Nehoráznost velvyslance v Moskvě. Vláda se znovu nechává ponižovat Ruskem

Český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka (ČTK)

Český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka | FOTO: ČTK

Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se 9. května na Rudém náměstí v Moskvě zúčastní přehlídky ruské armády. Tedy přehlídky země, která stojí za teroristickým útokem na českém území, při němž zemřeli dva čeští občané. Je to naprosto skandální postoj, za který by měla nést odpovědnost celá vláda.

Jelikož každý velvyslanec reprezentuje v dané zemi politiku své vlády, sděluje nám pan Pivoňka, že Česká republika nemá ani tolik sebevědomí, aby se jasně distancovala od státu, který na jejím území podniká nepřátelské akce. A to nejen ty, které probíhají v rámci hybridní války. Řeč je o útoku ve Vrběticích. Chvíli se zdálo, že se vláda Andreje Babiše možná nakonec i umí zachovat sebevědomě – nyní však víme, že je to nesmysl.

()

Účast na přehlídce je plivnutím do tváře všem pozůstalým dvou nevinných obětí ruského teroristického útoku z roku 2014. Zároveň jde o výsměch řadě našich spojeneckých zemí, které solidárně vyhostily ruské diplomaty, aby ukázaly, že stojí za Českou republikou. Za tou zemí, která si při nejbližší příležitosti před Ruskem zase klekne.

Ano, samozřejmě víme, že máme zaprodaného prezidenta, že premiér zná jen jedinou hodnotu, kterou je zisk holdingu Agrofert, že vicepremiér z ČSSD chce v životě jedinou věc a tou je zůstat ještě chvilku ministrem a tak dále. Ovšem fakt, že se Babišův kabinet nedokáže jasně a rezolutně postavit k něčemu tak zásadnímu, jako jsou důsledky ruského útoku, to je vážně strašná vizitka.

Jestli má tato vláda i po tomto dalším selhání ještě něčí důvěru, vnucuje se otázka, kde se ta důvěra bere. Vždyť to všechno už v člověku zanechává jen pocity trapnosti a studu, že ti, kteří nás zastupují, nejsou schopni stát si za svými rozhodnutími ani ve chvíli, kdy umírají nevinní lidé. Doufejme, že v říjnu už tohle trápení skončí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]