Nehorázný Babiš: Podnikatelé od státu dostávají víc peněz, než by si sami vydělali

Premiér Andrej Babiš (printscreen – facebook Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: printscreen – facebook Andreje Babiše

Andrej Babiš v neděli představil svoji pravidelnou dávku zbytečných informací, polopravd a tendenčních sdělení zabalených do videopříspěvku jménem Čaulidi. Ve zkratce řekl, že situace není dobrá, on ale vše zvládá a lidé mají poslouchat. Kdo ho kritizuje, tak dělá politiku a lže. Tradičně přehazoval svoji neschopnost na jiné. Například chce, aby lékárníci očkovali.

Proč? Lékárny na takové zákroky nejsou vybavené, personál na to není školený. Babiš tím jen přehazuje na jiné fakt, že jeho neschopná vláda nezařídila očkovací centra tak jako například v Německu. V souvislosti s očkováním opět lhal, když ve včerejším Čaulidi tvrdil o nákupu očkovacích vakcín: „nemáme právo nakupovat mimo Evropskou komisi“. Tak to samozřejmě není. Země EU běžně nakupují očkovací látky samostatně. Jenže to Babiš neumí, spoléhá se, že EU za něj vše vyřeší a on ji ještě bude kritizovat.

FORUM 24 (archiv)

Pravá nehoráznost ale přišla až ke konci dvacetiminutového Babišova vyprávění, jak je skvělý. Začal hovořit o tom, jak moc pomáhá podnikatelům a jak jsou na tom skvěle. Jednoduše se vrátil ke svému oblíbenému rozdělování společnosti a vedení třídního boje proti restauratérům. Vykreslil je jako ty, kteří jen remcají, a přitom dostávají od státu stovky tisíc měsíčně za nic. Čistá a sprostá lež.

„Děláme maximum abysme hospodským pomohli,“ prohlásil premiér a vytasil své oblíbené neznámé dopisy: „Někteří mi píšou ano, dostal sem tolik podpory, že i kdybych podnikal, tak bych tolik možná ani nevydělal,“ řekl Babiš. Takže restauratéři a další podnikatelé jsou na kolenou asi nejspíše kvůli tomu, že nevědí, co mají s tou spoustou peněz od státu dělat, že? Tyto lži se Babišovi vrátí na začátku října. Zdá se, že se mu totiž vyplní přání, které vyslovil na samém konci videa. Chce po lidech, aby se semkli. Semknou. Ale proti němu a půjdou volit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]