Nejde o ceny elektřiny, Vrabel se odkopal. Chtěl by fyzicky napadnout členy vlády

Ladislav Vrabel (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Ladislav Vrabel | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Jasnou výzvu k radikalizaci vyslal svým důvěřivým následovníkům zadlužený proruský aktivista Ladislav Vrabel. Na sociálních sítích řekl, že je otázkou, jestli by se ta jeho údajná “nenásilná revoluce”, po které stále dokola volá, neměla změnit v násilnou. Zmínil, že si hodlá vynutit odstranění policejních zábran u Úřadu vlády ČR. A tím nejtroufalejším, co z něj vypadlo, je věta o tom, že kdyby byl v jedné místnosti s premiérem Petrem Fialou, ministryní obrany Janou Černochovou a ministrem vnitra Vítem Rakušanem, tak zmínění členové vlády prý neodejdou po svých.

Není to nic jiného než výhrůžka několika nejvyšším představitelům demokraticky zvolené vlády demokratické České republiky. A zcela v souladu se zákony se jeho slovy už zabývají policisté. Vrabel se tak definitivně odkopal. Z pána, který láká na své demonstrace s tím, že když přijde hodně lidí, tak bude levnější elektřina (slaboduchý nesmysl od začátku), je nakonec neskrývaný proruský agresivní aktivista, který chce fyzicky útočit na členy vlády svobodné země, protože nejednají v souladu s přáním Ruské federace a jejího vůdce, teroristy Putina.

Vrabel už ani neskrývá svoji aktivitu za nějakou elektřinu nebo plyn. Otevřeně říká, že chce odstranit vládu kvůli tomu, že tým Petra Fialy stojí jednoznačně na straně Ukrajiny a pomáhá jí v boji proti ruskému zločinnému režimu. Vrabel ví, že jen radikalizace udrží jeho boj za Putina alespoň pár měsíců ještě při životě.

()

Jeho iniciativa totiž upadá, z původních desítek tisíc důvěřivých lidí zbylo zhruba pět tisíc zmanipulovaných prorusky a antidemokraticky orientovaných občanů České republiky. Těch, pro které je demokracie moc obtížná. Pikantní jsou dvě věci. Že Vrabel o svojí “revoluci” v České republice káže ze Srbska, kde žije, a druhou věcí jsou ony ceny energií, za které svůj boj proti systému v České republice schoval.

S cenami energií totiž lidem nepomohl žádný Vrabel, ale ta “zlá” vláda, proti které jeho posluchači demonstrují. Vláda zařídila nižší ceny a finanční pomoc pro toho, kdo to nezvládá. Ne Vrabel. Ten mezitím stačil bojovat jen za to, aby mu důvěřiví lidé naposílali statisíce korun. Peníze samozřejmě skončily neznámo kde.

V neprospěch Vrabela hovoří také poslední průzkum agentury STEM. Podle něj v České republice nepřibývá sympatizantů s Ruskem. Putina v ČR dlouhodobě podporují přibližně čtyři procenta lidí. Naopak drtivá většina obyvatel je spokojena s orientací země na západ. Je to skvělá zpráva a tak trochu logická zpráva. Co je to za lidi, kteří jsou ochotni podporovat autoritativního vůdce, který rozpoutal krvavou válku a posílá na zbytečnou smrt obyvatele sousední svobodné země, ale i své občany?

Vláda Petra Fialy vzala Vrabelovi vítr z plachet tím, že ho připravila o silné téma cen energií. Vrabel nedosáhne nikdy takové podpory, aby mohl výrazně zasáhnout do voleb. Jediné, co mu ještě chvíli vydrží, je matení lidí, lákání peněz od nich a výhrůžky. Výhrůžky, kterých se může chytit někdo z jeho zfanatizovaných posluchačů. Policie by měla jeho slova a akce podrobně sledovat, a pokud se dopustí trestného činu, ihned rázně zasáhnout.

Na celé kauze Vrabel je nejzajímavější, že ten jeho údajný boj za Českou republiku není nic jiného než lež a ve skutečnosti jde o boj za Putina. Vadí mu, že Česká republika podporuje Ukrajinu. To vadí i Putinovi. Vrabel bojuje proti národním zájmům České republiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články