Vládní krize. Tato slova zazněla v posledních týdnech mnohokrát. Přitom se žádná vládní krize neděje. Samozřejmě by se správně dít měla, vzhledem k tomu, jak skandální premiér tuto vládu vede. Ovšem to, co zaměstnává politiky v posledních týdnech, ta taškařice s ministrem kultury, to není vládní krize. Je to krize Miloše Zemana.

Ono se totiž vlastně nic neděje. Kromě toho, že premiér je estébák v obřím střetu zájmů atd.. Jde jen o obyčejnou výměnu ministra. Krizi z této banální operace udělal až prezident Miloš Zeman. Ten pán, který není schopný dodržovat Ústavu ČR. Základní dokument, na kterém stojí demokracie v této zemi.

Odmítá plnit svoje povinnosti, dělá problémy. Má falešný pocit důležitosti. Země je ochromena naprosto nedůležitou výměnou ministra kultury jen kvůli umanutému, mrzutému starci na Pražském hradě. Nesmyslné problémy, které Zeman dělá, řeší politici i média.

Zapšklý stařec v tom není sám. Svoji vinu na Krizi Miloše Zemana, nese i Andrej Babiš, který se ukázal jako mimořádně slabý. Ostrý umí být tak maximálně na politické oponenty a novináře, na které umí jen vztekle ječet. Ale na Zemana nemá, netroufá si. Není schopný Zemanovi vysvětlit, co je to Ústava ČR a že ji musí dodržovat.

Pánové Hamáček a Babiš by měli sebrat odvahu a měli by připomenout Zemanovi, že ve funkci není od toho, aby kádroval kandidáty na ministry. Je tu od toho, aby podepisoval papíry a plnil svoje povinnosti.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora