Nejde o vládní krizi. Je to krize Miloše Zemana

Twitter Jiřího Ovčáčka

Kulturní vyžití shání prezident na Matějské pouti | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Vládní krize. Tato slova zazněla v posledních týdnech mnohokrát. Přitom se žádná vládní krize neděje. Samozřejmě by se správně dít měla, vzhledem k tomu, jak skandální premiér tuto vládu vede. Ovšem to, co zaměstnává politiky v posledních týdnech, ta taškařice s ministrem kultury, to není vládní krize. Je to krize Miloše Zemana.

Ono se totiž vlastně nic neděje. Kromě toho, že premiér je estébák v obřím střetu zájmů atd.. Jde jen o obyčejnou výměnu ministra. Krizi z této banální operace udělal až prezident Miloš Zeman. Ten pán, který není schopný dodržovat Ústavu ČR. Základní dokument, na kterém stojí demokracie v této zemi.

Odmítá plnit svoje povinnosti, dělá problémy. Má falešný pocit důležitosti. Země je ochromena naprosto nedůležitou výměnou ministra kultury jen kvůli umanutému, mrzutému starci na Pražském hradě. Nesmyslné problémy, které Zeman dělá, řeší politici i média.

Zapšklý stařec v tom není sám. Svoji vinu na Krizi Miloše Zemana, nese i Andrej Babiš, který se ukázal jako mimořádně slabý. Ostrý umí být tak maximálně na politické oponenty a novináře, na které umí jen vztekle ječet. Ale na Zemana nemá, netroufá si. Není schopný Zemanovi vysvětlit, co je to Ústava ČR a že ji musí dodržovat.

Pánové Hamáček a Babiš by měli sebrat odvahu a měli by připomenout Zemanovi, že ve funkci není od toho, aby kádroval kandidáty na ministry. Je tu od toho, aby podepisoval papíry a plnil svoje povinnosti.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner