Tonda Blaník radí Babišovi, jak jednoznačně porazí generála. Důchodci jsou podchycený, ale chce to víc, říká

Prezidentský kandidát Petr Pavel s manželkou Evou přicházejí do volebního štábu. (ČTK / Šimánek Vít)

Prezidentský kandidát Petr Pavel s manželkou Evou přicházejí do volebního štábu. | FOTO: ČTK / Šimánek Vít

Důležitost volební účastni ve druhém kole si dobře uvědomuje i tým generála Petra Pavla. Vzhledem k tomu, že počasí v posledních dnech vybízí k návštěvě hor, prezidentský kandidát upozorňuje na to, že je nutné jít k volbám.

Počet lidí, kteří se rozhodnou jít volit ve druhém kole prezidentské volby, je pro její výsledek velmi důležitý. Na jednu stranu odborníci hovoří o volební účasti, která by mohla překonat 80 procent, proti tomu stojí možné ukonejšení voličů Petra Pavla.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

Generál totiž jasně ovládl všechny průzkumy před druhým kolem a mnozí voliči by tak mohli mít pocit, že je jeho vítězství už předem dané.

Druhé kolo prezidentských voleb by podle průzkumu agentury Median, který vyšel jako jeden z posledních, vyhrál bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, získal by 57,9 procenta hlasů. Jeho protikandidát, předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, by dostal 42,1 procenta. Rovněž podle průzkumu agentury Ipsos by vyhrál Pavel, získal by 58,8 procenta hlasů.

Proto tým prezidentského kandidáta upozornil, že účast ve volebních místnostech tento pátek a sobotu je důležitá.

„Kdo dřív volí, ten dřív jede! Druhé kolo voleb je před námi, na horách nasněžilo a moji kolegové by vám rádi nasdíleli důležité upozornění, se kterým můžu jen souhlasit,“ píše prezidentský kandidát na sociální síti.

Před stejným nebezpečím, ale po svém, upozorňuje i lobbista Tonda Blaník. Populární seriálová postava totiž ve spolupráci se svým kolegou přijde na to, že pokud budou občané na horách, těžko je něco zláká do volebních místností.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články