Nejdrsnější popis Zemanova stavu zveřejnili překvapivě Schillerová a Ovčáček

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Po osmi dnech odpočinku v nemocnici Miloš Zeman přijal v Lánech několik návštěv. Teď bude podle mluvčího Jiřího Ovčáčka až do neděle opět odpočívat, aby v pondělí přijal Andreje Babiše. Proč potřebuje tolik odpočinku, když je zcela zdravý? Není to jediná otázka, která vyvstává v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta. Překvapivé je, že nejdrsnější popis jeho stavu zveřejnili Alena Schillerová a Jiří Ovčáček.

Patrně nechtěně oba ukázali, jak to nyní se Zemanem je. Ale Schillerová, která Zemana obdivuje a on pro změnu při každé možné příležitosti naprosto nepochopitelně chválí její počínání na ministerstvu, po středečním setkání s hlavou státu uvedla: „Byl hrozně rád, že je doma, to na něm bylo jednoznačně vidět. Říkal, že tam byl unavený, protože se nevyspal ve své posteli. Působil na mě velmi dobře, hlava mu myslela. Bylo vidět, že reaguje na všechny věci, ptal se aktivně,“ zhodnotila Alena Schillerová.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

Reaguje na věci… ptá se aktivně… hlava mu myslela… Možná by někdo mohl od prezidenta republiky a vrchního velitele ozbrojených sil nyní, pár dní před zásadními volbami, čekat i něco více než že bude reagovat na věci a ptát se aktivně. Nepříliš lichotivé hodnocení stavu prezidenta doplnil ve čtvrtek Jiří Ovčáček, který potvrdil zásadní sdělení s postelí.

Babišovu rádiu Impuls Ovčáček ve čtvrtek řekl, že se Zeman ze všeho nejvíce těšil do své postele. Zajímavé, naprosto zdravý člověk, který si jede do špičkového zdravotnického zařízení jen tak na osm dní odpočinout, se ze všeho nejvíce těší do postele. Co to znamená?

Zeman se z nemocnice netěšil na rodinu, na návrat do úřadu, na zahradu lánského zámku. Těšil se do postele.

Pražské mordy ()

Co vlastně s Milošem Zemanem je, se veřejnost pravděpodobně nikdy nedozví. Je to podobné tajemství jako u komunistických prezidentů a vrcholných představitelů. Jisté je jen to, že prezident stále hůře artikuluje, přestal chodit, do auta mu musí pomáhat několik strážců, jeho pohled je často zvláštně nepřítomný.

Hrad oficiálně přiznal jen únavu a dehydrataci organismu. Zeman v jednom z rozhovorů v minulosti přiznal nechutenství.

A proč je důležité zabývat se zdravotním stavem prezidenta? Protože jde o prezidenta. Vrchního velitele ozbrojených sil, politika, který se s oblibou a často pohybuje na hraně velezrady (minimálně) a člověka, který bude už za několik dní pověřovat někoho sestavením nové vlády. Veřejnost má právo vědět, v jakém stavu je člověk, který rozhoduje o její budoucnosti.