Nejedlý se choval nemorálně a nezodpovědně, ale trestný čin to podle státní zástupkyně nebyl

Poradce prezidenta Martin nejedlý (reprofoto Česká televize)

Poradce prezidenta Martin nejedlý | FOTO: reprofoto Česká televize

Podle obvodní státní zástupkyně pro Prahu 7 Jany Behenské poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý v polovině března sice porušil karanténu, ale trestný čin tím nespáchal. Karanténa byla jen doporučená.

Pan Nejedlý vzbudil jistou pozornost, když po návratu z Číny vyrazil na oběd do restaurace v Praze na Letné. Na doporučenou karanténu se vykašlal. Podle státní zástupkyně ale ministerstvo zdravotnictví přidalo nemoc COVID-19 na seznam nakažlivých nemocí až dva dny poté, co Nejedlého přemohl neutišitelný hlad po jídle a lidské blízkosti. Také sdělila, že Nejedlý měl karanténu jen doporučenou. „Z ničeho nevyplývá, že by ji měl příslušným orgánem nebo lékařem nařízenou.“ „Jednání Martina Nejedlého se může jevit ze společenského hlediska jako nemorální a nezodpovědné, avšak nezakládá skutkovou podstatu žádného trestného činu.“ (iRozhlas.cz)

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Z našeho pohledu se Nejedlého počínání nejen „může jevit“ nemorální a nezodpovědné, ono takové je. Je to ale docela zákonité. Na Hradě a kolem Hradu vznikla kasta nedotknutelných, která si může dělat, co chce.

Nejedlý s pročínským kšeftařem Tvrdíkem a bezprověrkovým kancléřem Mynářem si vyjeli na podivnou cestu do Číny, kde ani jeden z nich neměl za naši republiku co pohledávat, ale všechno v pohodě. Mynář s Nejedlým by se za normálních okolností vůbec na Hradě nemohli vyskytovat, jenže normální okolnosti nemáme.  Proto tohle nakupení lidí zvláštního ražení kolem momentální hlavy státu není nahodilé, protože k sobě přirozeně tíhnou. Jsou arogantní, nic pro ně neplatí, na otázky neodpovídají, nebo, jako Mynář, jak se otřepou, někoho sami hbitě obviní. Dovrší to ostentativním papáním před očima národa a pohoštění konzumují skrz zjevně zázračné roušky. Prostě virus papalášství kombinovaný s mentalitou nájezdníků rabujících na dobytém území. Tyhle existence hodně načichly světem Východu, kde je to normou. Tady by to normou být nemělo. Normou nemá být něco, co není normální.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]