Nejelitnější Babišův policista–politik si neprověřil své nejbližší spolupracovníky. Udělat to za něj museli novináři

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Ze seznamu několika málo nejbližších spolupracovníků a kandidátů hnutí Roberta Šlachty Přísaha zmizela dvě jména. Shodou okolností jde o dvě ženy a navíc jedny z mála kandidátů Přísahy, kteří nejsou bývalými příslušníky policie. Protože jinak si Šlachta sestavuje svůj tým téměř výhradně z bývalých policistů. Udělal výjimku a hned to dopadlo špatně.

Konkrétně jde o dvě jména. Eva Gajdošík a Veronika Fejklová. První s oblibou šíří dezinformační servery a podporuje osoby typu Hana  Lipovská nebo Tomio Okamura. Druhá ze jmenovaných žen byla v minulosti odsouzena za poslání firmy do úpadku a zvýhodnění věřitele.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Šlachta jako správný vůdce obě ženy bez diskuze smazal. Humornou zajímavostí je, že se tyto informace o svých nejbližších spolupracovnicích, které chtěl pod svým jménem probojovat do poslanecké sněmovny, dozvěděl až od novinářů. Šlachta ženy smazal po tom, co se ně něj obrátili novináři Neovlivní.cz s dotazy, zda je v pořádku, aby jeho hnutí reprezentovaly tyto kandidátky.

Kdo by to byl čekal, že policista, který se snaží okolo sebe vytvářet pověst nejelitnějšího z nejelitnějších, si nedokáže dokonale prověřit své nejbližší spolupracovníky? Nebo není nejelitnější? Pravda, za takového se považuje především on sám a velkou úctu k němu chová Andrej Babiš. Právě díky Šlachtovi a jeho teatrální šarádě na Úřadu vlády, která znamenala faktické svržení řádně zvolené vlády, se Babiš se svojí protikorupční revolucí zmocnil státu. Za což Babiš Šlachtovi následně poděkoval pracovním místem u Celní správy ČR.

PR produkt Přísaha, jehož financování je nejasné a je postavený na jménu jednoho ne příliš důvěryhodného expolicisty, je plný dalších elitních expolicistů a ještě překvapí. Především tedy kauzami, které se okolo něj budou točit.

Sluší se připomenout osud předchozího protikorupčního hnutí ANO. To jeho majitel Andrej Babiš profiloval jako hnutí, které bojuje proti klientelismu a zabrání rozkrádání státních financí. A jak to dopadlo? Je to právě ANO, které funguje jako dobře organizovaná skupina lidí, která má jen jediný cíl, přihrát svému majiteli co nejvíce státních peněz i za cenu porušování zákonů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]