Nejen ČSSD. Jihočeská kandidátka ANO se může měnit. Rozhodne Babiš?

Radka Maxová (maxovaradka.eu)

Radka Maxová | FOTO: maxovaradka.eu

Podle zprávy, kterou přinesl server Novinky.cz, by mohl na prvním místě kandidátky ANO jihočeského kraje nahradit Radku Maxovou, současnou jedničku kandidátky, Adam Vojtěch, bývalý popový zpěvák a analytik Andreje Babiše. Pokud by se tak stalo, Maxová by se přesunula na třetí místo a na druhém by zůstal poslanec Roman Kubíček. Na čtvrtém místě by se podle informací Práva mohl objevit bývalý člen TOP 09 Karel Tureček a na dalším místě Jan Kubík, podnikatel a starosta obce Loučovice.

„Nebudu to komentovat. Znám pouze takovou podobu kandidátky, která byla potvrzena krajským sněmem,“ řekla Právu Maxová. Také podle Kubíčka se jedná o spekulace. Připustil však, že variant je víc. „Patnáctého června zasedá grémium, které nějakým způsobem do kandidátek zasahuje,“ řekl Právu Kubíček.

Zdroj Práva uvedl, že se jedná o jednu z variant, kterou někdo předčasně vynesl ven, a že může dojít ke změnám na jihočeské kandidátce. „Adam Vojtěch by se mohl posunout z osmého místa na třetí. Radka Maxová má své problémy, ale výraznější osobnost tam v tuto chvíli nemáme,“ uvedl.

Maxová podle Novinek hrála rozhodující roli při rezignaci Jiřího Zimoly (ČSSD), bývalého hejtmana jihočeského kraje, který odstoupil kvůli kauze se štědrými odměnami pro svého přítele, šéfa krajských nemocnic, jenž hejtmanovi staví i chatu na Lipně.

„Podle stanov může do kandidátek zasáhnout předsednictvo a pan předseda, takže možné je všechno. Ale zatím byla krajským předsednictvem schválena tato kandidátka a nevidím důvod, proč by se měla měnit,“ řekl Právu Ivo Moravec, jihočeský volební manažer ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]