Nejen potraviny. Babiš je všude. Auta, děti, rádia, nafta

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Článek deníku FORUM 24 mapující značky potravin holdingu Agrofert premiéra Babiše měl nejen velký úspěch, ale také otevřel v diskuzích na sociálních sítích téma, jak moc Andrej Babiš a jeho výrobky obklopují každodenní život Čechů. Ve zkratce je to takto: Babiš a jeho výrobky jsou všude.

Pojďme se na to podívat na modelovém člověku. Jde o muže ve středním věku. Po probuzení snídá. Menu může být pestré. Jogurt od Olmy? Chléb od Penamu s máslem od Olmy? Toust z toustového chleba od Pekárny Zelená louka s uzeninou z Kosteleckých uzenin? Nebo snad páreček? Rovněž Kostelecké uzeniny. Ke snídani je fajn přečíst si, co je nového ve světě. Na mobilu poslouží iDnes, případně ve schránce mohou čekat Lidové noviny.

archiv

Přichází cesta do zaměstnání v jedné z několika stovek firem Agrofertu. Premiér se chlubí tím, že zaměstnává 35 tisíc lidí. Místo získal i náš modelový člověk. Do práce jede autem koupeným u společnosti Agrotec. Jde o diesel, takže spaluje biosložku nafty vyrobenou v chemičce Preol. Při cestě „náš“ člověk samozřejmě poslouchá rádio. Střídá Impuls a Rockzone. Obě stanice jsou součástí holdingu Agrofert. Ve zprávách na Babišových stanicích mluví přirozeně Babiš. I v Babišových Lidových novinách si náš modelový muž – Babišův zaměstnanec – mohl přečíst mnoho informací o Babišovi.

Po dopolední práci pro Agrofert přichází čas na oběd ve firemní kantýně. Podávají se ohřáté polotovary z holdingového lahůdkářství Papei. Aby byli zaměstnanci fit, dostávají po obědě jablko. Zemědělské společnosti holdingu totiž obhospodařují i sady. Po práci jede „náš“ člověk na schůzku s přítelkyní, čeká je velký den. Na schůzku jede metrem. V nástupní stanici si bere ke čtení tisk distribuovaný zdarma. Jmenuje se Metro a je samozřejmě z produkce Agrofertu. V rukou drží květinu, koupil ji u řetězce Flamengo, tedy od Babiše.

Po setkání s milou vyrážejí k nedalekému domu. Jde o reprodukční kliniku, do které investoval Andrej Babiš prostřednictvím svého fondu Hartenberg. Chtějí miminko. Kdyby byla normální doba a mohly by být v provozu restaurace, zastavili by se na slavnostní večeři v průhonické Palomě, která je rovněž Babiše. Nakonec se rozhodnou vzít si s sebou zabalené menu ve fastfoodu, který se zaměřuje na kuřata a část kuřat nakupuje ve Vodňanech od Babiše.

Po příchodu domů už si v klidu pustí televizi Óčko, kterou Babiš začlenil pod Agrofert. Na iDnesu si přečtou, co hezkého pro národ v končícím dni opět premiér Babiš udělal. Milá ukazuje milému nové prádlo, které si pořídila. Značka Astratex od Babiše. Povídají si o tom, že by mohli koupit nový byt. Babišův fond Hartenberg investoval do několika developerských projektů. Spokojeně usínají a těší se na další krásný den v Babišistánu.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner