Prezident Indie Rám Náth Kóvind zažil v Praze uvítací ceremoniál, na který jen tak nezapomene. U brány Pražského hradu na něj čekal sotva stojící Miloš Zeman ve zvláštním postoji, mírně pokrčený v kolenou. V dalších minutách spolu oba státníci kráčeli tempem prezidenta ČR. Následoval smutný vrchol ceremoniálu. Nejprve Zemana zachytila jeho manželka Ivana, když se vedle ní „parkoval“. Po několika minutách, když celá delegace včetně prezidentů vyrazila do Hradu, tak Zeman téměř upadl. Na poslední chvíli ho chytil jeho strážce. Záběry jsou ZDE.

Jde o další představení v řadě, kde Miloš Zeman působí nejen nezdravým, ale přímo nemocným dojmem. Otázkou k zamyšlení také zůstává, jak moc reprezentativní je stav prezidenta, který má před sebou ještě více než čtyřletý mandát.

Miloš Zeman na tom není dobře. Vysvětlení, že by se na neduhy starých lidí nemělo upozorňovat, v tomto případě neplatí. Naopak. Pokud jde o člověka, který reprezentuje 10 milionů lidí, pokud jde o člověka, který spolurozhoduje o směřování země a pokud jde o velitele ozbrojených sil, veřejnost naopak jeho zdravotní stav musí sledovat, musí klást otázky. Zdravotní stav Miloše Zemana je veřejným tématem. Jeho okolí by se k tomu tak mělo postavit. Předně by toho starého člověka neměli trápit.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora