Nejkrásnější ruskou policistku vyhodili. Sledovala Navalného na Instagramu

Nyní již bývalá jízdní policistka Tatjana Zima (Instagram)

Nyní již bývalá jízdní policistka Tatjana Zima | FOTO: Instagram

Policistka z Moskvy Tatjana Zima sdělila, že ji od policie vyhodili. Proč? Sledovala instagramový účet opozičního politika Alexeje Navalného. Důstojníci jí řekli, že když je opozičník, nemůže sloužit vlasti.

Už letos na jaře byla Tatjana potrestána za to, že nazvala Vladimíra Putina „carem“. Ruský prezident 7. března navštívil jízdní oddíl na jeho hlavním ředitelství v Moskvě a popřál příslušnicím k nadcházejícímu svátku. Poté Tatjana dala na Instagram fotografii s následujícím textem: „Dnes nás navštívil sám náš ‚car‘. Vladimire Vladimiroviči, děkuji za návštěvu a gratuluji, ale prozatím sbíráme zpátky nový asfalt (před Putinovým příjezdem byly silnice narychlo opraveny). Hlavně aby se neukázalo, že je v naší zemi nezákonné žertovat.“

Za toto dílko ji tehdy jen pokárali. V září ji pak vyhodili úplně.

„Prostě přemýšleli, jak se mě zbavit… udělali to tak, že jsem jakoby neprošla testem USB (upravlenije sobstvennoj bezopasnosti), protože jsem se přihlásila k odběru Navalného příspěvků, a tak jsem opozičník a nemohu sloužit své vlasti. Ano, sleduji ho na Instagramu, ale je to opravdu zakázané? Jsem ze systému zklamána, nemyslela jsem si, že je tak prohnilý,“ řekla pro server Readovka.ru.

Instagram

Tatjana ve službě a mimo službu. Dnes už jenom mimo službu.

 

Tatjana Zima byla známá v Rusku už předtím, ovšem z jiného důvodu. Cizinci začali po mistrovství v roce 2018 šířit její fotografie na sociálních sítích a byla nazývána nejkrásnější policistkou v Rusku. Takže policie už nejkrásnější policistku nemá a ostatní vědí, že kdo je v opozici proti Putinovi, je proti vlasti. Vlast, to je přece Putin.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

(Readovka.ru, Znak.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]