Nejméně 146 mrtvých a 150 zraněných při oslavě Halloweenu v jihokorejském Soulu

Ilustrační foto (Smallbones, wikimedia commons / CC BY 4.0)

Ilustrační foto | FOTO: Smallbones, wikimedia commons / CC BY 4.0

Nejméně 146 lidí zahynulo a dalších 150 bylo zraněno při tlačenici, která nastala během oslav svátku Halloween v jihokorejském hlavním městě Soulu.

Šéf soulských hasičů Yongsan Choi Sung-beom prohlásil, že počet obětí se ještě pravděpodobně zvýší, protože záchranáři rozváželi mnoho těžce zraněných do nemocnic po celém Soulu. K úmrtím a zraněním došlo v tlačenici, která vznikla v úzké uličce před místním hotelem Hamilton v zábavní čtvrti Itaewon.

Choi Cheong-sik, mluvčí korejské národní hasičské agentury, uvedl, že lidé byli umačkáni a udušeni v davu, protože ten se neustále sunul kupředu k hotelu, v jehož blízkosti se tradičně konají v Soulu vyhlášené večírky.

Na pomoc obětem bylo do ulic vysláno přes 400 zdravotníků a 140 sanitních vozidel nejen ze Soulu, ale i z okolních měst.

Jihokorejská média napsala, že do ulic čtvrti Itaewon vyšlo na oslavy Halloweenu až 100 000 lidí, což bylo nejvíc od konce covidových restrikcí. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články