Nejsme cirkusáci, kritizuje Jana Černochová možnou výstavbu Ruského kola

Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (archiv FORUM 24)

Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová | FOTO: archiv FORUM 24

Ruské kolo v metropoli je v posledních dnech často diskutovaným tématem. Přestože proti němu protestuje část občanů Prahy 5, primátorka i opozice v zastupitelstvu, městská část, kde by se měla turistická atrakce nacházet, o výstavbě začala jednat. Před časem vypsala záměr na využití lokality na Hořejším nábřeží, do kterého se přihlásila jediná společnost Timsbury Capital. S tím však nesouhlasí starostka Prahy 2 Jana Černochová, která doufá, že památkáři umístění kola v centru Prahy nedovolí.

Poslankyně za ODS své rozhořčení nad záměrem páté městské části prezentovala na svém facebookovém profilu. „Ruské kolo jsme na dvojce už před půl rokem odmítli, nejsme cirkusáci a do Památkové rezervace tenhle magakolotoč prostě nepatří. Ale stejně nám to je k ničemu, protože se na ruské kolo budeme možná muset dívat z našeho břehu Vltavy,“ píše Černochová. „Nechápu radní pětky a doufám, že jim památkáři povolení nevydají. Jinak asi spustím kolotoč já,“ varuje starostka Prahy 2.

ČR-správa-zábava-stavby-Praha

Černochová má s památkáři své zkušenosti a proto nechápe, proč by se měli přiklonit ke stavbě kola. „Šikanovat nás za historické stojany na kola v Grébovce ano, pokutovat nás za antigrafity nátěry na fasádu, aby se čmáranice daly rychleji smývat (barva je samozřejmě úplně stejná, ale stejně to památkářům z nepochopitelného důvodu vadilo….) to ano, umlátit razítkem každého, kdo chce střešní okna, nebo reklamní stojku na ulici ano,“ popisuje své zážitky s magistrátním památkovým odborem. „To by jim teda šlo, ale povolit kolotoč v centru Prahy, vedle Pražského hradu? Bože, o čem se tady vůbec diskutuje? Ne, ne a ne!,“ protestuje Jana Černochová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]