Nejsme nácci ani extremisti, rozčilují se okamurovci. Jejich poslanci se přitom fotí s člověkem trestaným za hajlování

„Vlastenečtí“ politici SPD družně s odsouzeným za hajlování. Zleva: europoslanec Ivan David, odsouzený Radek Mansfeld, členka SPD Vladimíra Bondarenková, poslanec SPD Jiří Kobza (Facebook poslance SPD Jiřího Kobzy)

„Vlastenečtí“ politici SPD družně s odsouzeným za hajlování. Zleva: europoslanec Ivan David, odsouzený Radek Mansfeld, členka SPD Vladimíra Bondarenková, poslanec SPD Jiří Kobza | FOTO: Facebook poslance SPD Jiřího Kobzy

Během posledního zářijového víkendu se na Slapech konal další z podivuhodných spektáklů českých „nicnežnárodovců“ a „hrdých Čechů“. Předními hosty a řečníky byli, jak se zajisté dalo čekat, známí politici Okamurova hnutí SPD, poslanec Jiří Kobza a europoslanec Ivan David. Ti samozřejmě, tak jako předseda Tomio Okamura, rozhořčeně odmítají, že by snad měli extremistické sklony. Veřejná prezentace fotek s mužem odsouzeným za hajlování na mítinku SPD jim ale zjevně nijak nevadí.

V kempu na Slapech se 26. a 27. září mohutně vlastenčilo. Jak moc vlastenecké toto Vlastenecké setkání (tak se jmenovalo) bylo, dokládá mimo jiné i fakt, že ve čtyřech po sobě jdoucích větách článku z Parlamentních listů se různé odvozeniny slova opakují přesně čtyřikrát. „Vlastenecké setkání tento víkend v autokempu Skalice na Slapech bojovalo s nepřízní počasí, ale mnoho vlastenců to nijak neodradilo. Účastnili se ho vlastenci často dosud nikde neorganizovaní, ale na sociálních sítích dobře známí s řadou sledujících. Vlastenecká scéna byla dosud dost rozdrobená, kromě členů SPD a nedávno vzniklé, ale ne vždy přesvědčivé Trikolóry,“ citujeme z článku účastnice Vladimíry Bondarenkové, členky SPD (na dezinformační weby neodkazujeme, pozn. red.).

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

A že stejně hrdinně jako s počasím, leč neúspěšně, bojují členové i příznivci SPD s českým jazykem, dokládá další výrok paní Bondarenkové, doktorky práv: „… moc děkuji organizátorům, panem Zdeněk Lux a Miloš Zadrapa.“

Jazykem jejich kmene bychom tedy nyní mohli říct, že my zase děkujeme panem Ivan David a Jiří Kobza, za názorný důkaz pravdivosti rčení, že jeden obraz vydá za tisíc slov. Konkrétně fotografie hrdě prezentovaná na facebookové stránce poslance Sněmovny Parlamentu České republiky Jiřího Kobzy, kde spolu s poslancem Evropského parlamentu Ivanem Davidem pózuje s Radkem Mansfeldem, příznivcem SPD loňského roku pravomocně odsouzeným za hajlování.

Závozník Radek Mansfeld zdvíhal pravici v nacistickém pozdravu na demonstraci nazvané „Proti diktátu Evropské unie“, kterou v dubnu 2019 svolala Okamurova SPD na Václavské náměstí v Praze. Koncertovala kapela Ortel, proslulá třeba tím, že její frontman Tomáš „Ortel“ Hnídek předtím působil v kapele Conflict 88, přičemž ony dvě osmičky (odkazující na pořadí písmen v abecedě HH jako Heil Hitler) má v oblibě dodneška. Například pořádá koncerty, které „čirou náhodou“ začínají v osm hodin osm minut. A fanoušci Ortelu zase mají v oblibě hákové kříže, jimiž se někteří účastníci mítinku SPD ozdobili, a hajlování.

„Po určitou dobu nepochybně stál vzpřímeně, byl v maskáčích. To, jak měl vztyčenou pravici, nešlo vysvětlit a chápat jinak než jako hajlování,“ konstatoval ohledně následného trestu pro Mansfelda předseda odvolacího senátu pražského městského soudu Alexander Sotolář. Hajlující příznivec SPD byl odsouzen k půlroční podmínce s dvouletou dobou, po kterou musí vést řádný život, a k tomu k pokutě ve výši 30 tisíc korun.

Další hořce humorné momenty setkání v kempu

Fotografie Radka Manfelda s pravicí zdviženou v nacistickém pozdravu, oděného v maskáčích, obíhaly tehdy sociální sítě. A dnes tedy můžeme vidět téhož Mansfelda, pravděpodobně v těch samých maskáčích, v družném rozhovoru s předními politiky SPD. Skoro by se vloudilo podezření, že kdyby první novodobý český terorista Balda, dřevorubec se stromy na kolejích, neseděl ve vězení, ale byl taky jenom v podmínce, s radostí by se s ním rovněž vyfotili.

Tomio Okamura  (FB)

Naci setkání v kempu ale provázely i další hořce humorné momenty. SPD neustále vykřikuje něco proti Německu. Tu mu spílá za „příliv migrantů“ do Evropy, tu po něm chce válečné reparace, tu zase pilně sdílí a šíří lživou zprávu o tom, jak nám Německo (v počátku koronakrize) údajně zadrželo náklad zdravotnického materiálu. Zkrátka to zlé Německo vedené strašlivou Merkelovou je fuj, jak každý správný „vlastenec“ od Okamury ví.

„Zpupné Německo se vrátilo!“ vykřikuje pan poslanec Mgr. Jiří Kobza, místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti a místopředseda zahraničního výboru sněmovny na jednom z dezinformačních webů. „Samozvaný protektor Mass (míněn německý ministr zahraničí, pozn. red.) nám cpe migranty.“ O to bizarněji pak působí, když se právě pan Kobza, proslulý kromě podobných žvástů také halasným vlastenčením, na „vlasteneckém“ setkání producíruje převlečený za vojáka Bundeswehru, čili – jak můžete vidět na fotografii – v maskáčích s nášivkou v podobě německé vlajky na rukávu.

Fakt, že v areálu fungoval stánek s kebabem, je pak už jen perličkou, která bizarnost podobných setkání a „na hlavu padlost“ jejich účastníků jen veselým způsobem podtrhuje. Zkrátka pravý arabský kebab do každé rodiny (dá rozum, že do tradiční rodiny bílého heterosexuálního muže) a Čechy Čechům.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]