Nejsme ochořelí z Ruska, pane exposlanče ANO Chalupo. Ať tam ty věci prostě nedělají

youtube

Ruské ozbrojené složky brutálně zasahují proti vlastním občanům. | FOTO: youtube

Pan Bohuslav Chalupa zareagoval na článek, který se týkal zneužívání technologie kamer rozeznávajících obličeje ruskými úřady. Poněkud pomíjí, že dost záleží na tom, kdo má takový nástroj v ruce. Pokud je to Putinova junta, nebo to používá mafiánsko-komunistický režim v Pekingu, může se to líbit jen lidem zvláštního ražení.

Pan Chalupa mi pod článek sdílený na Facebooku napsal:

„Pane Jandourku, to je zase objev – u nás na Západě také, ale s určitou chybičkou – je jich tu jen v ČR desítky tisíc, většinou zaplacených z naší společné pokladny. Říká Vám něco ‚Smart Cities‘? No a my, genové (možná překlep a má být géniové, JJ), zároveň máme zákon, který legalizuje zahalování obličeje muslimskou menšinou… Takže ty kamery jsou nakonec k čemu? No k ho..u! Tož tak… a zkuste si také zjistit jak to fungovalo v Paříži při protestech „žlutých vest“. Vy jste z toho Ruska úplně ochořel, nebo píšete už cokoliv, jen abyste psal?“

repro: RFE/RL

Protože příspěvek byl veřejný, cituji ho a připojuji svou odpověď, protože věc má nějakou obecnou platnost:

„Měl byste číst v kontextu a pečlivěji. Ale já vám to převyprávím. Ty technologie vzbuzují dost otázek samy o sobě. Tady jde ale o to, kdo je má v rukou a k čemu je používá. V tomto případě jde o Rusko, které chce posílat lidi za mříže a do lágrů jen kvůli tomu, že šli po ulici, jako to bylo v případě posledních protestů za svobodné volby v Rusku.

Máme tu režiséra, kterého sebrali na ulici dávno předtím, než nějaký protest začal a ještě jinde. Povalili ho na zem a dupali po něm. Soudy to nezajímá. Sebrali dokonce i bývalého příslušníka Ruské gardy, herce, který stál u stanice metra a telefonoval. Prý zpíval něco proti Putinovi. Nezpíval a byl tam náhodou. Bylo to tak trapné, že se ozvali i činovníci Jednotného Ruska. Tak mu změnili trest 3,5 roku na podmínku. Jako u debilů.

Dáma, která je citována v článku, protestuje právě proti zneužívání technologie rozeznávání obličejů Putinovou fašistoidní juntou, podvodným režimem, který už musí ve své úpadkové fázi i nemotorně maskovat volební podvody. O volbách ostatně nemá smysl mluvit v zemi, kde si oligarchická a policejně vojenská klika přivlastnila a ovládla všechna média, která mají celospolečenský dosah, kde se vraždí novináři a nejsou připuštěni nezávislí kandidáti. Totéž se týká Číny.

K užívání lidského rozumu patří schopnost rozlišovat. Třeba mezi primářem Sovou a Jackem Rozparovačem. Oba řežou do lidí. Ďábel je ale v jistých detailech. Něco je dáno inteligencí, něco se dá naučit.

Pavel Hofman

Pokud někdo stojí na straně ruského a čínského režimu, je buď: 1. hloupý, 2. navedený, 3. zaplacený, 4. má duševní poruchu. Může se to vyskytovat v kombinacích. Pokud jde o mé psaní, dělám to, protože jednak umím psát a číst, dále pak je to moje práce a píšu mimo jiné o Rusku, protože se tam ty věci dějí, a vzhledem k tomu, kolik pohůnků a pomatenců ten režim u nás na své straně má, je to užitečné. Když nechtějí, aby se to o nich říkalo, ať to nedělají.

Alkoholismus se léčí tak, že se nepije alkohol, nikotinismus tím, že se nekouří, analfabetismus se dá napravit výukou, ničím jiným. Je to prosté. Slovo prostý tady má jiný význam, než když řekneme o někom, že má prostou mysl. Tam taky záleží na kontextu.

Když už jste to napsal k mému statusu, který je veřejný, tak váš názor považuji za veřejný a protože nejspíš odráží  názor – odhaduji – přinejmenším toho počtu lidí, co stále volí KSČM, dovolím si ho v rámci své práce někde ocitovat. Je to takový vzorový příklad určitého typu myšlení. Můžete na to samozřejmě reagovat a někam mi napište. Pořád ještě máme svobodu projevu.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner