Nejsme tvoje firma! Lidé ve 20 městech Babišovi ukázali, že každého si nekoupí

Demonstrace proti Andreji Babišovi (Pavel Hofman)

Demonstrace proti Andreji Babišovi | FOTO: Pavel Hofman

Andrej Babiš a Miloš Zeman. To jsou dvě jména, která přitáhla do ulic českých měst tisíce lidí, kteří se rozhodli ukázat, že naše země nepatří do Ruska ani do Agrofertu. Babiš byl tak již poněkolikáté konfrontován s tím, že jeho současné chování, ale i minulost jsou pro část společnosti jasně nepřijatelné.

Je to pravda, je to tak, vládne nám tu estébák. Nekoupíš nás koblihou. Nejsme tvoje firma. Na Hradě je strašidlo. Putinova děvka. Neber prachy školám. Odleť už s tím čápem. Normální je nelhat. Nejsme Rusko.

To všechno znělo nejen na Václavském náměstí, ale ve dvaceti městech po celé České republice. Babišův PR tým se snaží, ale čím dál tím více lidí vidí, že marketing lži nezakryje a že politika demokratické, prozápadní země je úplně o něčem jiném. A to i když si koupíte hned noviny a zničíte je.

Sluší se poděkovat nejen organizátorům, ale opravdu všem, kdo přišli – a jak správně zaznělo na Václavském náměstí – všem, kdo se rozhodli věnovat chvilku demokracii.

To jediné, co může zastavit neblahý vývoj v České republice, je právě veřejnost, ulice, které se Babiš nejvíc bojí. Premiér v demisi si stěžuje, že ti, kdo dorazili, nepřišli vést debatu, jak mu ale bylo připomenuto, sám dělal po krajích volební kampaň.

Zeman se pokusil protesty marginalizovat, když prohlásil, že „příště přijde 400 lidí a on se na ně přijde podívat“.

Nepřišel.

Zato tisíce lidí ano.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]