Nejspořivější světová milionářka jí konzervy pro kočky a nemyje nádobí

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Říká se, že „halíře dělají talíře“. Jak se zdá, stejného hesla se drží i britská milionářka Aimee Elizabethová. Bohatá žena odmítá kupovat nové věci a nikdy nepřekročí svůj pevně stanovený rozpočet. O tom, jak vypadá život šetřivé zbohatlice, informoval deník The Sun.

V bance má Aimee uloženo 3,9 milionu liber (cca 115 milionů korun), přesto se nepouští do utrácení. Lépe řečeno, snaží se ušetřit všude, kde to jde. Například ohřev vody velmi pečlivě sleduje. „Nechávám ohřívač vody vypnutý, potřebuji jen několik minut, aby se dostatečně zahřál na sprchování,“ říká padesátiletá žena z Las Vegas.

„Nastavila jsem to na 22 minut, abych přesně věděla, kdy je sprcha připravená. Nedej bože, abych promarnila další minutu zbytečným ohřevem,“ dodává Elizabethová s tím, že měsíčně tak dokáže ušetřit zhruba 58 liber (1700 korun). 

Milionářka Aimee Elizabethová (Zdroj: repro youtube.com/TLC)

Tím, že si nekupuje nic nového, Aimee „neutratí“ celkem 146 tisíc liber (přes čtyři miliony korun) za rok. Na čem však milionářka tak škudlí? Například na úklid má jednu houbičku, kterou vyhodí až v momentě, kdy se úplně rozpadne. Z příborů používá převážně jeden nůž, který však nikdy neumývá vodou.

Na úklid má bohatá Britka bývalého manžela, který ho vykonává zdarma. Tím údajně Aimee ušetří zhruba 292 liber (8500 korun). Kvůli práci musí často cestovat z Las Vegas do Los Angeles. Aby jí to stálo co nejméně, obětuje čtyři hodiny ve svém sedmnáct let starém autě a neutratí tak za letenku.

Nejpodivnější jsou ovšem patrně stravovací návyky Elizabethové. Jejím nejčastějším jídlem, které bez problémů nabídne i návštěvám, jsou konzervy pro kočky. Jsou totiž levné, a přitom je v nich i lahodný tuňák.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články