Nejstarší Evropanka prodělala covid. Ve 116 letech neměla jediný příznak

Ilustrační foto  (stock.adobe.com/fortton)

Ilustrační foto | FOTO: stock.adobe.com/fortton

Francouzská jeptiška je druhou nejstarší osobou na světě. Když se zjistilo, že je nakažena koronavirem, měli všichni z jejího okolí strach. Jak ovšem informuje deník Daily Mirror, sestra Andrée nepozorovala žádné příznaky a nákazu překonala bez větších problémů.

Lucile Randon, kterou všichni z Toulonu v jižní Francii znají jako sestru Andrée, testovali 16. ledna. Když přišel pozitivní výsledek, měli mnozí obavy. Slepá řeholnice je však nesdílela. „Ne, nebála jsem se, protože jsem se nebála zemřít,“ svěřila se 116letá žena televizi BFM. „Jsem šťastná, že jsem s vámi, ale chtěla bych být někde jinde – přidat se k mému bratrovi a dědečkovi s babičkou,“ dodala.

Podle mluvčího domova důchodců Sainte Catherine Labouré, kde sestra Andrée žije, se má jeptiška dobře. „Považujeme ji za vyléčenou. Je velmi klidná a těší se, že ve čtvrtek oslaví své 117. narozeniny. Měla velké štěstí,“ říká David Tavella.

Francouzská řeholnice však není první ženou nad sto let, která se s koronavirem dokázala tak dobře vypořádat. Loni v květnu byla ve Velké Británii pozitivně testována Pat Aldridgeová. Z covidu-19 se dokázala vyléčit ve svých 105 letech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]