Největší finta kariéry Andreje Babiše: Teď si vezmu vaše peníze a vy se budete jen dívat

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Právě teď můžeme sledovat poslední fázi největší finty kariéry Andreje Babiše. Až ji dohraje, může spokojeně odejít. O co jde? Samozřejmě o peníze a o to, jak zdánlivě legálně přesunout miliony ze státní pokladny na účty firem pana premiéra, tedy na účty pana premiéra. Dílo je dokonáno. Státní peníze jsou Babiše. Daňoví poplatníci se mohou jen dívat, jak si (s)prostě vzal jejich peníze a směje se jim do obličeje.

Je to finální stádium obřího střetu zájmů, na který dlouhodobě upozorňuje opozice, nezávislá média a Evropská unie. Jde o to, že Babiš postupně ovládl vše, co potřeboval. Penězovody, orgány, které peníze rozdělují, kontrolují jejich smysluplné a správné využití. Ovládl státní zastupitelství, soudy i policii. Před tím, k čemu tahle děsivá situace povede, varovalo hodně lidí. A teď vidíme, že měli pravdu.

Eric Drooker

Babiš svůj střet zájmů brutálně zneužil, má řadu spolupachatelů a kompliců na dotčených úřadech. Tento střet zájmů zneužívá každou další minutu, kterou zůstává ve funkci.

Zveřejněná auditní zpráva týkající se střetu zájmů Andreje Babiše poukazuje na to, že onen střet zájmů prostě existuje, děje se a Babiš ho zneužívá. Zároveň dnes mluvčí Evropské komise poukázal na to, že EU nebude požadovat peníze zpět, protože o ně Česká republika nepožádala. Jinak řečeno, Babiš přes svoje firmy požádal stát vedený Babišem o peníze. Stát vedený Babišem Babišovi podnikateli peníze dal. A protože bylo Babišovi premiérovi jasné, že kdyby tyto peníze stát chtěl následně získat z EU, bude s tím problém, prostě o ně nepožádal. Tak je to jednoduché.

A co teď? Teď EU řekla, pozor, pan premiér dělá divné věci, stát nefunguje a nekontroluje. A stát, který by měl kontrolovat, řekl ústy Babiše: Mlčte, je to naše věc. Co dělají státní zástupci? Nic. Co dělá kriminálka? Už proběhl zátah na Babiše? Ne. Proč?

Knihy Free Czech Media (FCM)

V kariéře Andreje Babiše je jeden podivný obchod za druhým, od zázračného zbohatnutí přes podezřelé kšefty se státem v době premiérování Zemana až po nepřátelská převzetí celých velkých společností. To, co je z pohledu Babiše mistrovským dílem, ale můžeme sledovat právě teď a tady.

Kupujete chléb z Penamu? Na jeho upečení si premiér vzal vaše peníze, protože prý postavil inovativní linku, která ale ničím inovativní není. Jedete okolo polí, která se konečně zazelenala? Pravděpodobně jsou hnojena hnojivem, na které jste panu premiérovi přispěli ze svých daní. Míjíte chemičky? Nebo dokonce bydlíte někde blízko ní? Vězte, že i tam končí peníze z vašich daní. A to není zdaleka všechno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články